Obserwuj w Google News

Jolanta Kwaśniewska szczerze o wynagrodzeniu męża. „Zarabiałam więcej”

2 min. czytania
10.11.2023 22:37
Zareaguj Reakcja

Jolanta Kwaśniewska ujawniła prawdę o zarobkach jej męża. Swego czasu była Pierwsza Dama zarabiała więcej niż Aleksander Kwaśniewski. Czym się wtedy zajmowała?

Jolanta Kwaśniewska o wynagrodzeniu Aleksandra Kwaśniewskiego. „Zarabiałam więcej”
fot. Tomasz Jastrzebowski/East News

Jolanta Kwaśniewska do tej pory jest przez wielu uważana za najlepszą Pierwszą Damę po 1989 roku. Ogromną sympatię Polaków zyskała, angażując się w liczne akcje charytatywne i z klasą reprezentując nasz kraj na arenie międzynarodowej. Niektórzy wręcz domagali się, żeby sama kandydowała na urząd Prezydenta RP. O podejściu małżonki do polityki mówił w Radiu ZET sam Aleksander Kwaśniewski. Na przestrzeni lat Jolanta Kwaśniewska pracowała w wielu różnych branżach. Ostatnio wyznała, że swego czasu zarabiała więcej niż jej mąż.

Jolanta Kwaśniewska zarabiała więcej niż Aleksander Kwaśniewski. Tym się zajmowała

Jolanta Kwaśniewska nie bała się podejmować ryzyka. W 1991 roku założyła własną działalność gospodarczą i zaczęła prowadzić agencję nieruchomości Royal Wilanów. Kiedy Aleksander Kwaśniewski został prezydentem Polski, przerwała pracę w agencji, lecz wróciła do niej 8 lat później.

W międzyczasie Kwaśniewska została prowadzącą programu TVN Style „Lekcja stylu”. Na fali telewizyjnej popularności wydała trzy książki: „Lekcja stylu”, „Lekcję stylu dla mężczyzn” i „Lekcja stylu dla par”. Później poprowadziła razem z córką program „Matki i córki, czyli rodzinny galimatias”.

Redakcja poleca

W podcaście „Jestem Kobietą” Aleksandry Kwaśniewskiej była Pierwsza Dama opowiedziała jednak o pracy w polsko-szwedzkiej firmie. Małżonka Aleksandra Kwaśniewskiego robiła tam niemałą karierę, podczas gdy jej mąż piastował stanowisko ministra. Zaczynała jako sekretarka, lecz szybko awansowała na dyrektorkę ds. handlowych.

Wkrótce właściciel przedsiębiorstwa miał jej zaproponować, by została jego pełnomocniczką, lecz żona Kwaśniewskiego odrzuciła tę ofertę. - Pracując w tej firmie, zarabiałam więcej od taty, który był ministrem, co było miłą rzeczą - wspominała. Kwaśniewska nie pięła się dalej po szczeblach kariery, ponieważ obawiała się, że nie będzie w stanie pogodzić nowych obowiązków z życiem rodzinnym. W przeszłości to ona zajmowała się większością prac domowych. Wszystko zmienił jednak groźny wypadek.

Źródło: Radio ZET/Jestem Kobietą

Nie przegap
Aleksander Kwaśniewski o ślubie z Jolantą Kwaśniewską
9 Zobacz galerię
fot. Piotr Kamionka/REPORTER/EAST NEWS