Obserwuj w Google News

Wieniawa skrytykowana za apel do Polek. Traktuje wybory jak zakupy?

2 min. czytania
27.09.2023 15:39
Zareaguj Reakcja

Julia Wieniawa dołączyła niedawno do gwiazd, które wzięły udział w akcji aktywizującej kobiety do pójścia na wybory. Jednak sposób, w jaki to zrobiła, przykuł uwagę Jana Śpiewaka. Działacz społeczny jest zbulwersowany faktem, że aktorka traktuje wybory jak zakupy i zwraca się do wyborczyń jak do idiotek.

Jan Śpiewak uderza w Julię Wieniawę
fot. Karol Makurat/REPORTER/EAST NEWS

Akcja aktywizacji kobiet w związku z wyborami zatacza coraz szersze kręgi. W mediach społecznościowych za pomocą hashtagu #kobietynawybory internautki zachęcają się i motywują do głosowania w wyborach parlamentarnych 15 października. Wzięły w nim udział m.in. Anna Lewandowska, Małgorzata Rozenek, Maja Ostaszewska, Anita Sokołowska, czy też Julia Wieniawa. Ta ostatnia swoim apelem naraziła się Janowi Śpiewakowi, który jest oburzony, że aktorka posługuje się retoryką obraźliwą dla kobiet. Uważa on, że porównywanie głosowania do zakupów pokazuje, w jaki sposób bogaci wyobrażają sobie demokrację.

Jan Śpiewak gorzko o Julii Wieniawie. Wyśmiał jej wyborczy apel

Na Instagramie Jan Śpiewak skrytykował sposób, w jaki Julia Wieniawa chciała zachęcić swoje fanki do udziału w wyborach. Porównała głosowanie z wyborem w sklepach podczas zakupów, czy w restauracji, kiedy idzie się na śniadanie. Zdaniem Śpiewaka, pokazuje to, w jaki sposób bogaci widzą demokrację. "Porównanie wyborów politycznych do zakupów czy pójścia do restauracji pokazuje, jak liberałowie i bogaci wyobrażają sobie demokrację" - napisał działacz społeczny.

Jan Śpiewak nie poprzestał tylko na swoim komentarzu, ale zamieścił także wiadomości od innych internautów, którzy w pełni zgadzają się z jego stanowiskiem. "To jest przede wszystkim potwornie obraźliwa dla kobiet retoryka: mówienie do nas, jak do idiotek, którym trzeba pokazać prymitywną analogię, bo na pewno inaczej nie zrozumieją", "Pójście do restauracji na śniadanie. Ciekawe, ile procent Polek jada śniadania w knajpach" - piszą cytowane przez Śpiewaka internautki.

Śpiewak krytykuje Wieniawę
fot. Instgram/@janekspiewak/screen

Przypomnijmy, że niedawno Jan Śpiewak skrytykował w sieci Magdalenę Cielecką. W tym przypadku nie chodziło jednak o wybory, a o fakt, że aktorka reklamuje alkohol, choć sama przyznaje, że jej ojciec był alkoholikiem. Wyśmiał także Joannę Przetakiewicz, zarzucając jej hipokryzję, kiedy na panel ekologiczny poleciała helikopterem.

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS