Obserwuj w Google News

Gwiazdor TVN naśmiewa się z pracowników TVP. „Jestem myślami ze wszystkimi”

2 min. czytania
21.11.2023 18:03
Zareaguj Reakcja

Pod koniec października Telewizja Polska uruchomiła specjalną infolinię dla swoich zwolenników, którzy podobnie jak co niektórzy pracownicy zaniepokojeni są zmianami w stacji. Z okazji tej postanowił skorzystać Wojciech Bojarski. Dziennikarz TVN publicznie zadrwił z konkurencji.

Gwiazdor TVN naśmiewa się z pracowników TVP. „Jestem myślami ze wszystkimi”
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Pracownicy Telewizji Polskiej ostatnimi czasy nie mają się najlepiej. Gdy po wyborach parlamentarnych 2023 liderzy opozycji zapowiedzieli, że media publiczne czekają dogłębne zmiany, cześć zatrudnionych na Woronicza zaczęła drżeć o swoje posady. Ze stanowiskiem w TVP ma pożegnać się m.in. Michał Rachoń, który stracił swój program zaledwie kilka dni po wyborach. Sporo emocji w mediach budzi również przyszłość Danuty Holeckiej, której regularnie wróży się zwolnienie, choć  ona sama ponoć „nigdzie się nie wybiera”.

Redakcja poleca

Pracownicy TVP wciąż obawiają się nadchodzących zmian

Borykająca się z problemami Telewizja Polska pod koniec października uruchomiła specjalną infolinię dla widzów, którzy mogą podzielić się dobrym słowem z pracownikami stacji. „Nie zgadzam się, żeby Tusk likwidował telewizję TVP. Jest to wiarygodna telewizja” – to tylko jeden z wielu przykładów przekazów, jakimi dzielą się odbiorcy stacji na słynnej infolinii.

Zobacz też: Zbigniew Zamachowski weźmie czwarty ślub? Gabriela Muskała zabrała głos

Dziennikarz TVN naśmiewa się z pracowników TVP

Wygląda na to, że obojętnie wobec pokrzepiającej pracowników TVP platformy nie przeszedł obojętnie pewien dziennikarz TVN-u. Wojciech Bojanowski, który przed laty sam spełniał się w formatach telewizji publicznej, stwierdził prześmiewczo, że co niektórym pracownikom zdecydowanie przydadzą się słowa wparcia.

„Dziś z serii #ważnepytanialudzkości. Czy dzwoniliście już na specjalną linię wsparcia TVPi TVP Info? Jeśli nie, to chciałbym was do tego zachęcić. Usłyszałem wczoraj, że każdego dnia tysiące widzów telefonują każdego dnia, żeby udzielać bezcennego wsparcia. Wydaje mi się, że trudnych chwilach, a takie bez wątpienia przeżywa teraz TVP, takie wsparcie jest bezcenne” – napisał na Instagramie.

Bojanowski zwrócił też uwagę na wymowny adres mailowy, który w dobie oskarżeń TVP o szerzenie treści propagandowych, wypada aż nadzwyczaj kuriozalnie. „W tym kontekście chciałbym też zwrócić uwagę na doskonały adres e-mail: #wolnośćsłowa. P.S. Jestem myślami ze wszystkimi pracownikami Telewizji Rządowej, którzy są teraz w kryzysie” – dodał Bojanowski.

Źródła: Radio ZET/ Instagram @w.bojanowski

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News