Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023: Anita Szydłowska żąda usunięcia Polski z konkursu

3 min. czytania
27.02.2023 20:25
Zareaguj Reakcja

Anita Szydłowska ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" najwyraźniej nie jest zadowolona z wyniku polskich preselekcji do Eurowizji 2023. Uczestniczka show TVN-u w dosadnych słowach napisała, co myśli o zwyciężczyni wokalnych zmagań, Blance Stajkow oraz… zażądała usunięcia Polski z tegorocznego konkursu w Liverpoolu.

Blanka i Anita
fot. Screen Instagram/blikeblanka/anitaczylija

Tegoroczne polskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji wywołały ogromne emocje. W zmaganiach udział wzięli Natasza Urbańska z utworem „Lift u up”, Kuba Szmajkowski z „You do me”, Ahlena z „Booty”, Dominik Dudek z piosenką „Be good”, Alicja Szemplińska z „New home”, Felivers z „Never back down” Maja Hyży z utworem „Never hide” Jann z „Gladiatorem”, Blanka z „Solo” oraz Yan Majewski z piosenką „Champion”.

Zobacz także:  Syn Górniak myślał, że Blanka to „jakaś tancerka”. Ma „wyje*ane” na Eurowizję

Blanka Stajkow wygrała preselekcje do Eurowizji 2023. Co na to widzowie?

Koncert „Tu bije serce Europy!” emitowany na antenie Telewizji Polskiej zakończył się zwycięstwem Blanki, polsko-bułgarskiej piosenkarki i byłej uczestniczki „Top model”. Decyzja jurorów wywołała spore poruszenie w mediach społecznościowych. Nie wszystkim internautom spodobał się utwór „Solo”, z którym piosenkarka będzie reprezentowała nasz kraj na międzynarodowej scenie.

Dziwne, bo Jann był o wiele lepszym kandydatem, a teraz czeka nas jedynie porażka i wstyd na cały świat. To jakiś żart
Tylko nie Blanka... Nie wiem jakim cudem dali ją na pierwsze miejsce, to nie piosenka na Eurowizję

– pisali w sieci oburzeni widzowie prelekcji do Eurowizji 2023.

Blanka Stajkow w najnowszym wywiadzie dla RadiaZET opowiedziała, jak reaguje na przykre komentarze.

- Czuję się z tym różnie. Rozumiem to. Jakbym była fanką kogoś innego, też nie byłabym zadowolona, że jedzie ktoś inny. Oczywiście mówimy tu o Jannie. Jesteśmy z kompletnie dwóch światów muzycznych. On robi kompletnie inną muzyką, ja kompletnie inną. Mamy innych odbiorców. (..) Nie rozumiem aż tak przykrych słów. Chcę pokazać się jak najlepiej. Nie ma żadnego hejtu między mną a Jannem. Jesteśmy w przyjacielskiej relacji. Mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, że chcę jak najlepiej dla Polski

– wyjaśniła naszym reporterom gwiazda.

Redakcja poleca

Eurowizja 2023. Anita ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” chce usunięcia Polski z konkursu

Swoją opinią na temat polskiej reprezentantki Eurowizji 2023 postanowiła podzielić się Anita Szydłowska, jedna z uczestniczek programu „Ślub od pierwszego wejrzenia”. Odwiedziła nawet profil piosenkarki na Instagramie, gdzie wylała swoją frustrację i poradziła Blance Stajkow, by ta wróciła do kariery modelki.

Jesteś piękną kobietą, ale to naprawdę nie jest ten poziom. Słychać było, jak cała widownia skandowała "Jann", a oni ogłosili Blankę. Może jeszcze raz spróbować w„Top Model”? Może TVP zrobi swoją wersję jakiegoś konkursu na miss?

– dopytywała bohaterka show TVN-u.

Na tym jednak nie poprzestała – zdecydowała się również zwrócić uwagę organizatorom Konkursu Piosenki Eurowizji, pisząc zażalenie w języku angielskim na ich oficjalnym koncie.

To nie nasz wybór. Ludzie wybrali Janna. Proszę, sprawdźcie to. Nawet lepiej – usuńcie Polskę z Eurowizji w tym roku

– grzmiała matka dwójki dzieci w mediach społecznościowych.

Przesadziła?

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest