Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023: Jann komentuje zachowanie fanów. Tak zareagował na przegraną

2 min. czytania
27.02.2023 14:16
Zareaguj Reakcja

Eliminacje do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji wywołały poruszenie. Fani muzycznej imprezy nie kryją swojego niezadowolenia z wyboru, jakiego dokonało jury. Nie podoba im się fakt, że w tegorocznej edycji konkursu reprezentantką Polski będzie Blanka. Ich zdaniem wybór powinien paść na Janna. Co sądzi o tym sam zainteresowany?

Jann komentuje zachowanie fanów. Tak zareagował na przegraną w eliminacjach
fot. Piotr Molecki/East News

Jann był faworytem internautów i zdaniem wielu to właśnie on powinien reprezentować Polskę podczas 67. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Wykonywany przez niego "Gladiator" podbił serca widzów i był najchętniej typowanym utworem w zakładach bukmacherskich. Jury było jednak nieugięte i ogłosiło, że to nie Jann, a Blanka pojedzie na Eurowizję.

Zobacz także: Blanka splagiatowała „Solo”? Internauci ostrzegają. „Będzie afera” na Eurowizji

Eurowizja 2023. Jann nie planował brać udziału w konkursie

Wydaje się, że na wygranej w eliminacjach do Eurowizji najbardziej zależało nie Jannowi, a jego fanom. W rozmowie z RadioZET.pl wykonawca "Gladiatora" przyznał, że początkowo sceptycznie podchodził do myśli o występie w muzycznej rywalizacji.

Zastanawiałem się, czy jest to konkurs dla mnie. Ale ostatecznie zaufałem fanom Eurowizji, bo widzę, że oni wiedzą, co się dobrze zaprezentuje, jakie zespoły pokazywały się na Eurowizji wcześniej... I kiedy oni stwierdzili, że się sprawdzę, to powiedziałem: "Okej. Jak się znają, to spróbujemy, zobaczymy" - zdradził Jann.

Udział w preselekcji okazał się dla niego strzałem w dziesiątkę. Choć nie został mianowany reprezentantem Polski, udało mu się dotrzeć do grupy osób, które dziś stają za nim murem, domagając się od TVP odwołania decyzji jury.

Zobacz także: TVP ujawniła zwycięstwo Blanki przed eliminacjami na Eurowizję?! "Piękna ustawka"

Eurowizja 2023. Jann komentuje przegraną w eliminacjach

Zaskakująca decyzja jury wywołała poruszenie wśród fanów. Sędziowie, którzy reprezentantką Polski mianowali Blankę, zostali wybuczani przez widzów. Jednak Jann podszedł do sprawy na chłodno.

Moje emocje są takie same, jakie były. Ja byłem nastawiony na konkurs, który ktoś wygrywa, ktoś przegrywa i takie miałem podejście. Bycie jurorem na pewno nie jest łatwe, więc nie jestem fanem takich akcji typu "wybuczenie". Jeśli taką decyzję podjęli, no to taką podjęli - skomentował w wywiadzie dla Party.pl.

Widać, że Jann zdążył pogodzić się z porażką i nie zamierza załamywać rąk. Wszystko wskazuje na to, że ma przed sobą drogę na szczyt, w której towarzyszyć mu będą oddani fani.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Party.p