Obserwuj w Google News

Wpadka TVP i Idy Nowakowskiej z Captain Jackiem. Gwiazda zaliczyła dużą pomyłkę

2 min. czytania
16.08.2022 13:57
Zareaguj Reakcja

Ida Nowakowska co jakiś czas zalicza telewizyjne wpadki. Nie inaczej było i tym razem. 15 sierpnia odbył się "Koncert piosenki wojskowej państw NATO" organizowany przez Telewizję Polską. Gwiazda "Pytania na śniadanie"  pomyliła byłego striptizera z żołnierzem, który kiedyś był wokalistą.

Ida Nowakowska
fot. Instagram.com/ Ida Nowakowska

Podczas poniedziałkowego koncertu piosenki wojskowej państw NATO nie obyło się bez dziennikarskich wpadek. Jedną z nich zaliczyła I da Nowakowska. Jedną z zaproszonych zagranicznych gwiazd był niemiecki zespół Captain Jack, nawiązujący jedynie wizualnie do wojskowej tematyki. Nowakowska zapraszając muzyczną grupę na scenę nie wzięła pod uwagę tego, że pierwszy wokalista zespołu, żołnierz Franky Gee od dawna nie żyje, gdyż zmarł w 2005 roku. Natomiast jego miejsce zajął Bruce Lacy, który doświadczenie zdobywał jako striptizer.

Zobacz też: Nowakowska powołana przez ministra. Gwiazda TVP pochwaliła się nową funkcją. "To dla mnie wielki zaszczyt"  

Wpadka TVP i Idy Nowakowskiej z Captain Jackiem. Gwiazda zaliczyła dużą pomyłkę

Błąd wyłapała Sylwia Czubkowska na Twitterze, która tak napisała: "Zanim został super gwiazdą był amerykańskim żołnierzem -Ida Nowakowska zapowiadając Captain Jack. Tyle, że oryginalny wokalista Franky Gee, który był w US Army zmarł w 2005 roku. A śpiewa najpewniej Bruce Lacy, który doświadczenie zdobywał w grupie striptizerów Erotic Tigers".

Oprócz Nowakowskiej, która pomyliła piosenkarza ze striptizerem, na scenie pojawili rapujący żołnierze. Właśnie jeden z nich użył zwrotu: "Nie chcą pracować, chcą cwaniakować", nawiązując do migrantów ze wschodu. Warto dodać, że Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, zachęcał do przyłączenia się do armii:  "4650 zł miesięcznie. Warto być żołnierzem, służyć ojczyźnie, swoim bliskim. Walczymy o to, aby Polska była Polską".

"Koncert piosenki wojskowej państw NATO" został zorganizowany w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Na scenie w Elblągu wystąpiły polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki, m.in. Halina Frąckowiak, Jan Pietrzak, Trubadurzy oraz Filip Lato.

gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS