Obserwuj w Google News

Gwiazdy reagują na kolejną śmierć ciężarnej kobiety w Polsce. "Gdzie my żyjemy?"

2 min. czytania
26.01.2022 22:15
Zareaguj Reakcja

Śmierć Agnieszki z Częstochowy poruszyły tysiące Polek i Polaków, którzy nie godzą się na to, by kobiety w Polsce umierały przez złe prawo aborcyjne. Swoje oburzenie w sieci wyraziło także wiele gwiazd.

kolaż
fot. Instagram/screen

#AniJednejWięcej - pod tym popularnym, dramatycznym hashtagiem znowu w sieci pojawiają się wpisy od osób ubolewających nad kolejną bezsensowną śmiercią ciężarnej kobiety w Polsce. Tym razem chodzi o 37-letknią Agnieszkę, która była w bliźniaczej ciąży, ale kiedy jedno z bliźniąt zmarło, nie podjęli akcji, czekając na obumarcie drugiego. Kobieta dostała sepsy i zmarła 25 stycznia, pozostawiając trójkę dzieci. Swoje oburzenie w sieci wyraziło już wiele gwiazd.

Zobacz także: Skandaliczna aukcja dla WOŚP. Jurek Owsiak kazał usunąć ofertę 

Gwiazdy reagują na śmierć Agnieszki z Częstochowy

Minęły zaledwie dwa miesiące od tragicznej śmierci ciężarnej Izabeli z Pszczyny, która zmarła na sepsę, spowodowaną noszeniem obumarłego płodu. Jakże dramatyczne jest, że znowu doszło do takiej samej sytuacji, która pokazuje, jak bezduszne i chore jest polskie prawo. Tym razem ofiarą polityki PiS jest 37-letnia Agnieszka.

Jesteśmy zdruzgotani, a ból, jaki nam towarzyszy, jest nie do opisania. Bardzo prosimy o pomoc - piszą w tekście, dodając, że mają dowody na popełnione przestępstwo, próby utajenia informacji na temat stanu zdrowia Agnieszki i "podawanie przez personel szpitala fałszywych informacji, co do okoliczności śmierci bliźniąt - informowała w oświadczeniu rodzina zmarłej.

Redakcja poleca

Wiele polskich gwiazd postanowiło wyrazić w sieci swój sprzeciw wobec barbarzyńskich przepisów, które skazują Polki na śmierć w męczarniach. Wśród nich są m.in. Zofia Zborowska, Karolina Korwin-Piotrowska, Kasia Tusk, Sara Boruc, Borys Szyc, Martyna Wojciechowska, Agata Młynarska oraz aktywistka Maja Staśko.

Ludzie, to się dzieje w XXI wieku w Europie! I tak kolejne dziewczyny będą umierać? W cierpieniu? I nie ma dymu? - napisała na InstaStories wzburzona Agata Młynarska.

Szok, złość, gniew niezgoda i wielki ból przeszywają mnie na wskroś. Nie żyje Iza, zmarła Agnieszka... Obie z tego samego powodu - lekarze na skutek zmian w prawie aborcyjnym bali się usunąć obumarły płód. Kolejna kobieta straciła życie, które można było uratować. Agnieszka osierociła trójkę dzieci...- powiedziała Ewa Chodakowska w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Nie mam słów. Gdzie my żyjemy? Co się stało z ludźmi? O tym nie można zapomnieć - napisał na Instagramie Borys Szyc.