Zamknij

Taco Hemingway wspiera i dopinguje protestujące kobiety. "Krzyczcie, maszerujcie, śpiewajcie"

27.10.2020 10:03

Taco Hemingway postanowił wesprzeć protestujące kobiety po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Raper napisał na Ina Stories, że jest dumny z tego, co widzi na polskich ulicach. "Duma mnie rozpiera, gdy widzę, co się dzieje w Polsce. Mowa nie o rządzących rzecz jasna, ale o reakcji społeczeństwa na ostatnie wydarzenia." - podkreśla muzyk.

Taco Hemingway
fot. Paweł Skraba/ Repoter/East News

Taco Hemingway wspiera i dopinguje kobiety po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zabronił przerywania ciąży, nawet w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. Od czwartku trwają protesty i blokady miast. Taco Hemingway za pośrednictwem mediów społecznościowych podkreślił, że nie kryje dumy z postawy Polek i Polaków. Muzyk zachęcić wszystkich do dalszego protestowania.

Zobacz też: Szósty dzień protestów po wyroku TK. Strajk Kobiet od rana blokuje ulice

Taco Hemingway dopinguje i wspiera protestujące kobiety

"Duma mnie rozpiera, gdy widzę, co się dzieje w Polsce. Mowa nie o rządzących rzecz jasna, ale o reakcji społeczeństwa na ostatnie wydarzenia. Głęboko wierzę, że za jakiś czas będziemy to wszystko wspominać jak jakiś bardzo długi, bardzo zły sen. Patrząc na nastroje społeczne, koniec jest już bliżej, niż dalej. Bądźcie bezpieczni, miejcie oczy dookoła głowy, krzyczcie, maszerujcie, śpiewajcie, skandujcie. Przypomnijcie rządzącym, że patrzymy im na ręce.  "Dziewczyny, społeczeństwo z wami” - tak chciałem napisać, ale nawet statystycznie rzecz biorąc, przecież to wy jesteście tym społeczeństwem. Kocham was wszystkich, Filip".

Ukochany Igi Lis odniósł się też do pojęcia patriotyzmu. Zdradził, czym on jest dla niego.

"Każdej osobie, która publicznie sprzeciwia się obecnej władzy, automatycznie stawiany jest zarzut o brak patriotyzmu oraz antypolskość, jednak patriotyzm nigdy nie polegał na ślepym wspieraniu obozu rządzącego. Patriotyzm polega na dbaniu o zdrowie i szczęście swoich rodaków. Patriotyzm polega na empatii i pomocy słabszym. Patriotyzm polega na wyrażaniu głośnego sprzeciwu, gdy innym dzieje się krzywda. I w takiej definicji patriotyzmu (w przeciwieństwie do tej, która skupia się na bezrefleksyjnej żonglerce hasłami, ważnymi datami i nazwiskami) jestem patriotą w stu procentach" - podkreślił Taco.

Tym wpisem raper z pewnością jeszcze bardziej zjednał sobie fanów.

taco_heming
fot. Instagram.com/ Taco Hemingway

RadioZet.pl