Zamknij

Piotr Adamczyk najlepiej zarabiającym aktorem w Polsce? Stawki szokują

19.01.2021 18:31

Piotr Adamczyk zdaniem mediów jest najlepiej zarabiającym polskim aktorem. Za rolę w zagranicznej produkcji miał otrzymać szokująco wysoką stawkę, ogromne kwoty otrzymuje także za udział w kampanii reklamowej. Jakiej fortuny dorobił się gwiazdor?

Piotr Adamczyk
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Piotr Adamczyk to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, którego talent został dostrzeżony także poza granicami naszego kraju. Może nie mówi się o nim tyle, co o Tomaszu Kocie czy Joannie Kulig, ale nie można odmówić mu pozycji jednego z krajowych gwiazdorów. Ciężko wymienić wszystkie zapadające w pamięć role Adamczyka, doskonale radził sobie w komediach takich jak "Testosteron", jak i cięższych produkcjach. Mogliśmy oglądać go między innymi w "Czasie honoru", "Chopin. Pragnienie miłości" i "Karol. Człowiek, który został papieżem". W 2020 roku wystąpił w kolejnej części komediowej serii "Listy do M.".

Oczywiście imponująca kariera aktorska Adamczyka wiążę się z dużymi pieniędzmi. Poza rolami filmowymi aktor ma na swoim koncie także wiele kreacji serialowych, między innymi w "Na dobre i na złe" i "Przepisie na życie". Nie jest także tajemnicą, że Piotrowi udało się uzyskać intratny kontrakt reklamowy. Jego zarobki mogą jednak zaskoczyć niejednego fana. Zdaniem "Super Expressu" może on być najlepiej zarabiającym polskim aktorem, a z pewnością znajdować się w czołówce najlepiej opłacanych gwiazd.

ZOBACZ TAKŻE: Karolina Szymczak opowiedziała o swojej chorobie. Żona Piotra Adamczyka przeszła operację

Piotr Adamczyk najlepiej opłacanym aktorem? Ma zarabiać ogromne pieniądze

Jak podaje "Super Express", Piotr Adamczyk miał otrzymać imponującą gażę za rolę we włoskiej komedii "Ser z gruszkami". Polski gwiazdor za jeden dzień zdjęciowy ma inkasować nawet 80 tysięcy złotych, obiecano mu także premię, jeśli produkcja okaże się hitem. Z kolei reklamowa współpraca z jednym z największych banków miała przynieść mu dochód w wysokości 750 tysięcy złotych na starcie i ponad 400 tysięcy za każdy rok współpracy. Łącznie mógł wzbogacić się o ponad 4 miliony, co może zapierać dech w piersi niejednego fana. Adamczykowi od lat ma powodzić się świetnie, już w 2018 roku na swoim koncie miał zobaczyć ponad milion złotych. Z pewnością jednak Piotr zasłużył swoim talentem na każdą złotówkę, euro czy dolara.