Zamknij

Ołena Zełenska na okładce "Vogue". Mocne słowa pierwszej damy. "Chodzi o eksterminację nas wszystkich" [FOTO]

27.07.2022 11:20

Ołena Zełenska znalazła się na okładce prestiżowego magazynu "Vogue". Razem z mężem, prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, wzięli udział w sesji zdjęciowej i udzielili wywiadu, w którym poruszyli temat rosyjskiej agresji na ich ojczyznę.

Ołena Zełenska
fot. screen: YouTube / Gdzie Taniej

Wojna w Ukrainie nadal trwa, a liczba ofiar i ogrom zniszczeń przerażają cały świat. Nasi wschodni sąsiedzi z ogromnym poświęceniem bronią swojej ojczyzny, mimo agresywnych ataków rosyjskich żołnierzy, którzy nie wzbraniają się przed zabijaniem cywilów i bombardowaniem obiektów takich jak szkoły czy szpitale. W obliczu wojennej tragedii za bohatera uważany jest ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski, który zdaniem wielu osób nie tylko bardzo dobrze radzi sobie z koordynacją działań obronnych, ale także skutecznie realizuje politykę zagraniczną. Z komika i aktora zmienił się z jednego z najważniejszych polityków na międzynarodowej arenie.

Prezydent Ukrainy w niezwykle trudnym dla swojej ojczyzny czasie może liczyć na wsparcie ukochanej żony. Ołena Zełenska angażuje się w pomoc swoim rodakom i docenia wsparcie płynące między innymi z Polski. Para prezydencka udziela także wywiadów, w których opowiada o rosyjskiej agresji i jej dramatycznych następstwach. Żona Wołodymyra Zełenskiego pojawiła się na okładce prestiżowego amerykańskiego magazynu "Vogue", na którego łamach przeczytamy także wywiad z obojgiem małżonków.

Ołena Zełenska na okładce "Vogue". Ukraińska para prezydencka opowiedziała o wojnie

-  Być na okładce "Vogue'a" to wielki zaszczyt i marzenie wielu ludzi sukcesu i znaczących osób na świecie. Jedyne, czego im życzę, to to, by nie musieli się na niej pojawić przez wojnę w ich krajach (...) A teraz chciałabym, żebyście zobaczyli we mnie każdą Ukrainkę. Kto walczy, udziela się jako wolontariusz, osiedla się w obozie dla uchodźców, wykonuje swoją pracę na dźwięk syreny, trzyma się pod okupacją. Ma prawo i zasługuje na to, by znaleźć się na okładkach całego świata. Każda z was, koleżanki Ukrainki, jest teraz twarzą naszego kraju - napisała Ołena Zełenska pod swoim zdjęciem na okładce magazynu, które opublikowała za pośrednictwem Instagrama.

W wywiadzie Zełenska otwarcie przyznała, że wybuch wojny był dla niej szokiem. Po tragicznych wydarzeniach w Buczy, gdzie doszło do masakry cywilów, zrozumiała, że Władimir Putin dąży do zniszczenia jej ojczyzny.

- W pierwszych tygodniach po wybuchu wojny byliśmy po prostu zszokowani. Po Buczy zrozumieliśmy, że to wojna mająca na celu eksterminację nas wszystkich. Naszą zagładę - stwierdziła.

Wołodymyr Zełenski podkreślił, jak ważną misję wykonuje dla Ukrainy jego ukochana żona.

- Moja żona daje przykład. Uważam, że odgrywa potężną rolę dla Ukrainy, dla naszych rodzin i naszych kobiet (...) Jak każdy zwykły człowiek, martwiłem się o nią i dzieci, o ich bezpieczeństwo. Nie chciałem, żeby byli narażeni na niebezpieczeństwo. (...) Oczywiście tęskniłem za nimi. Tak bardzo chciałem ich przytulić. Chciałem móc ich dotknąć - zdradził prezydent.

W sieci pojawiły się już zdjęcia z mocnej sesji zdjęciowej, Ołena Zełenska pozuje na nich na tle wojennych zniszczeń.