Zamknij

Wołodymyr Zełenski rok temu zaprosił dziennikarzy do domu rodziców. Słowa ojca niepokoją [WIDEO]

Klaudia Bochenek
17.03.2022 12:12

Wołodymyr Zełenski od momentu wybuchu wojny w Ukrainie jest na ustach całego świata. Jego zaufanie i poparcie wśród społeczeństwa wzrosło, a wielu mówi, że wyrósł na męża stanu. Prezydent Ukrainy nie ma zamiaru uciekać z kraju – cały czas przebywa w Kijowie i stamtąd rozmawia z politykami oraz nadzoruje całą sytuację. Media zaczęły zagłębiać się w jego życie, a hitem stał się kolejny materiał z jego udziałem.

Wołodymyr Zełenski rodzice
fot. Screen Tik Tok cbsmornings

Wojna w Ukrainie trwa już od trzech tygodni. Żołnierze i mieszkańcy nie poddają się agresji Rosji. Jak podał doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy, Wadym Denysenko, zniszczono już jedną trzecią rosyjskiego potencjału lotniczego. Zginęło też 14 tys. wrogich żołnierzy, z kolei wywiad amerykański szacuje tę liczbę na 7 tys. Kijów nadal jest niezdobyty – w stolicy ciągle przebywa Wołodymyr Zełenski.

Zobacz także: Wojna na żywo – najnowsze informacje

Wołodymyr Zełenski zaprosił dziennikarzy do domu rodziców

Amerykańska stacja CBS News postanowiła przypomnieć jeden z materiałów z uczestnictwem Wołodymyra Zełenskiego. Rok temu dziennikarze mieli przyjemność gościć w skromnym domu rodziców prezydenta.

Na nagraniu widać, że dziennikarze z zagranicy zostali ciepło przyjęci. Rodzice prezydenta, Rimma i Ołeksander, powitali ich z otwartymi rękami. Widać, że panuje tam rodzinna atmosfera. Kamery zajrzały także do łazienki, gdzie Wołodymyr Zełenski mył ręce przed wspólnym posiłkiem.

Goście mieli okazję zjeść śniadanie w towarzystwie prezydenta. Mama Wołodymyra Zełenskiego zadbała, aby na stole niczego nie zabrakło. Z kolei tata nie żałował polać zgromadzonym po kieliszku brandy.

Ołeksander, ojciec Wołodymyra Zełenskiego, w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że bardzo martwi się o syna. Jest jego jedynym dzieckiem. W obecnych czasach zapewne ten strach jest jeszcze silniejszy. Pod nagraniem pełno jest komentarzy z Polski.

- Widać, że ma wartości i nie wstydzi się rodziny. Cudny człowiek - czytamy.

- Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Ciepły, przyjazny, mądry, ludzki, idealny prezydent! - komentuje tiktokerka.

Kim są rodzice prezydenta? Głowa państwa pochodzi z żydowskiej rodziny. Mama pracowała jako inżynier. Tata jest kierownikiem Wydziału Cybernetyki i Technologii Informatycznych w Krzyworoskim Instytucie Ekonomicznym, uzyskał też tytuł profesora nauk technicznych.

Wołodymyr Zełenski spędził nawet kilka lat w Mongolii, gdzie wyjechał z powodu pracy ojca. Od małego był zafascynowany podróżami. Chciał nawet studiować w Izraelu, jednak ojciec zakazał mu wyjeżdżać. Ostatecznie przyszły prezydent wybrał studia prawnicze w Ukrainie.

loader
Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official