Zamknij

Michał Wiśniewski wściekły. Musiał odwołać koncert Ich Troje. "Wstyd mi za Lublin" [WIDEO]

04.03.2022 16:28

Michał Wiśniewski poinformował o odwołaniu koncertu Ich Troje w Lublinie. Wokalista nie ukrywał, że ma żal między innymi do Centrum Spotkania Kultur, które miał uznać repertuar zespołu za niegodny.

Michał Wiśniewski
fot. screen: Instagram / m_wisniewski1972

Michał Wiśniewski to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych polskich piosenkarzy, choć obok szerokiego grona oddanych fanów posiada także grupę zatwardziałych krytyków. Znany z nieszablonowych fryzur i barwnego wizerunku lider Ich Troje budzi kontrowersje, ale nie można mu odmówić osiągniętego przed laty sukcesu. Zespół, który wylansował takie hity jak "Zawsze z Tobą chciałbym być" czy "Powiedz" stanowił swego rodzaju ewenement na krajowej scenie. Połączenie rocka, popu i elementów teatralnych okazało się strzałem w dziesiątkę, a Ich Troje biło rekordy sprzedaży i brylowało na największych muzycznych imprezach, nie wyłączając Konkursu Eurowizji.

Dziś zespół nie może pochwalić się tak szerokim gronem fanów, ale nadal posiada wielu wiernych wielbicieli i stara się dalej pracować na swoją markę. W mediach co prawda najczęściej pisze się o samym Wiśniewskim, który układa sobie życie z piątą żoną, cieszy narodzinami piątego dziecka, a obecnie angażuje się w pomoc Ukraińcom, jednak cała grupa jest aktywna koncertowo. Niestety, osoby, które wybierały się na koncert Ich Troje w Lublinie, poczuły wielki zawód. Michał poinformował, że w mieście "nie ma dla nich miejsca". Nie krył przy tym zawodu.

Pomóż ofiarom wojny w Ukrainie - akcja Fundacji Radia ZET  

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official

Michał Wiśniewski wściekły na Centrum Spotkania Kultur? Ich Troje nie zagra w Lublinie

W nagraniu opublikowanym na swoim profilu na Instagramie Michał Wiśniewski ze smutkiem informuje, że planowany koncert Ich Troje w Lublinie zostaje odwołany. Zespołowi nie udało się znaleźć miejsca na występ.

- Niestety, klub, w którym mieliśmy początkowo grać, jeszcze nie powstał z pandemii i problemów pandemicznych (...) Próbowaliśmy absolutnie wszędzie zagrać akustycznie, ale generalnie muszę powiedzieć, że ten koncert musimy odwołać, nie ma co przekładać. Nie ma dla nas miejsca w Lublinie (...) Jak się okazało, studenci z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej chcą cenę, dla której musielibyśmy zrobić bilety po 200 zł albo być Matą - informował piosenkarz.

Wydaje się, że najbardziej zirytowała Wiśniewskiego odpowiedź Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

- A jeśli chodzi o Centrum Spotkania Kultur, to już nie wypowiem się, dlatego że zostało nam to po prostu odmówione ze względu na repertuar niegodny tej instytucji (...) Rozumiemy, dziękujemy, ale musicie zmienić nazwę, bo Centrum Spotkania Kultur jest nieadekwatna do tego, co robicie - ocenił.

Fani Ich Troje byli zawiedzeni i dali upust swoim emocjom w komentarzach.

- Wstyd mi za Lublin, a mieszkam tu, bardzo chciałam pójść na koncert.

- Nie mieści to się w mojej głowie, ze miasto Lublin, takie piękne i fajne z takimi poglądami? Nie chciałabym używać ostrych słów, ale te Instytucje kultury, no coś im szwankuje, ewidentnie.

- No nie wierzę, jaki wstyd, przepraszam za moje miasto.

- Centrum powinno mieć nazwę „Brak Kultury i Klasy”. Lublin, wstyd… - czytamy.

Miejmy nadzieję, że fani zespołu z Lublina i okolic będą mieli okazję jednak wybrać się na koncert w przyszłości.