Zamknij

Andrzej Łągwa nie żyje. Zmarł aktor i ojciec wokalisty Ich Troje. "Mąż, ojciec i dziadek"

03.03.2022 09:53

Andrzej Łągwa nie żyje, w wieku 78 lat zmarł aktor znany z takich produkcji jak "Chłopi", "Hubal" czy "Pogranicze w ogniu". Jego synem jest wokalista grupy Ich Troje Jacek Łągwa. Wiadomość o śmierci pojawiła się na oficjalnym profilu zespołu.

Andrzej Łągwa
fot. screen: Facebook / ichtroje

Andrzej Łągwa nie żyje. Ojciec Jacka Łągwy z Ich Troje zmarł w wieku 78 lat

Nie żyje Andrzej Łągwa, znany aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Był związany z Teatrem Powszechnym w Łodzi i Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Na ekranie zadebiutował w 1988 roku w filmie "Powrót do Polski", w którym wcielił się w Sylwina Strakacza, w tym samym roku pojawił się w serialu "Pogranicze w ogniu", w którym mogliśmy oglądać plejadę polskich gwiazd. Mogliśmy oglądać go także w "Pan samochodzik i niesamowity dwór", "Hubal" czy serialowej ekranizacji "Chłopów" Reymonta. Miał 78 lat.

Prywatnie Andrzej Łągwa był mężem Janiny Borońskiej-Łągwy, aktorki znanej między innymi ze "Stawki większej niż życie", "Znachora" i "Jak rozpętałem drugą wojnę światową". 11 października 1969 roku na świat przyszedł ich syn Jacek Łągwa, muzyk i kompozytor doskonale znany z zespołu Ich Troje, który współtworzy z Michałem Wiśniewskim. To właśnie na oficjalnym profilu grupy pojawiła się smutna informacja o śmierci aktora.

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News

Andrzej Łągwa nie żyje. Zmarł znany aktor i ojciec Jacka Łągwy z Ich Troje

Andrzej Łągwa był nie tylko tatą Jacka, ale także przyjacielem całego zespołu. Na profilu Ich Troje na Facebooku pojawiła się informacja o śmierci aktora.

- Odszedł mąż, ojciec i dziadek - Andrzej Łągwa. Aktor filmowy, serialowy i teatralny. Jacku przyjmij kondolencje od całego naszego zespołu i fanów - czytamy.

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy fanów grupy, którzy składali kondolencje Łągwie.

- Wyrazy współczucia Jacku dla Ciebie i Całej Twojej Rodziny.

- Wyrazy Współczucia dla Pana Jacka Całej Rodziny Znajomych Przyjaciół.  Spoczywaj w Spokoju.

- Dla całej Rodziny i dla całego Ich Troje moje kondolencje. Jak to możliwe

- Nie umiera ten, kto jest w pamięci żywych - czytamy.

Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich zmarłego.