Zamknij

Martyna Wojciechowska pokazała wzruszające zdjęcie ze szpitala. "Zatrzymajcie się na chwilę"

29.03.2021 09:45

Martyna Wojciechowska na swoich profilach w mediach społecznościowych często porusza ważne, trudne tematy. Tym razem opublikowała wzruszające zdjęcie ze szpitala. Gwiazda TVN zwróciła uwagę na istotną rolę zwierząt w terapii chorych.

Martyna Wojciechowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Martyna Wojciechowska chętnie wykorzystuje swoje profile w mediach społecznościowych do podnoszenia ważnych kwestii dotyczących polityki i problemów społecznych. Tym razem gwiazda programu "Kobieta na krańcu świata" opublikowała na Instagramie poruszające zdjęcie, które wykonał fotograf Jeremy Lempin. Widzimy na nim 24-letnią Marion, która walczy z rakiem. Przy szpitalnym łóżku towarzyszą jej ukochany syn oraz koń, który jest zwierzęciem terapeutycznym.

- ZDJĘCIE, KTÓRE MÓWI WIĘCEJ NIŻ TYSIĄC SŁÓW. Walcząca z nowotworem 24-letnia Marion trzyma w ramionach swojego synka Ethana, a przy nich koń Peyo, który jest zwierzęciem terapeutycznym. Każdego miesiąca ten cudowny zwierzak wspiera ciężko chorych pacjentów. Już dawno temu udowodniono naukowo, że ZWIERZĘTA TERAPEUTYCZNE skutecznie pomagają redukować stres i lęki. Mają wpływ nie tylko na psychikę, ale także na obniżenie ciśnienia krwi czy walkę z bólem. Na szczęście coraz więcej klinik i hospicjów na świecie korzysta z takiej terapii wspierającej - napisała pod zdjęciem Martyna Wojciechowska.

Zobacz także: Martyna Wojciechowska o małżeństwie z Przemkiem Kossakowskim. "Każdy dzień lepszy od poprzedniego"

Martyna Wojciechowska opublikowała poruszające zdjęcie

Znana podróżniczka zwróciła uwagę na rolę zwierząt w terapii osób chorych. Autorka programu "Kobieta na krańcu świata", która właśnie rozpoczęła zdjęcia do 13. edycji, zaapelowała do swoich obserwatorów:

- Proszę, zatrzymajcie się na chwilę przy tej fotografii. Wszystkie nasze większe i mniejsze problemy można rozwiązać. Jedyne, co w życiu powinno się naprawdę liczyć to zdrowie nasze i bliskich. Nie zapominajmy o tym w codziennej gonitwie - napisała.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Wpis Wojciechowskiej poruszył internautów, którzy w komentarzach dają upust swoim emocjom. Wiele osób zwraca jednak uwagę, że na podobne terapie w Polsce ciężko obecnie liczyć.

- Czym są problemy w pracy, gdy ktoś inny walczy o życie.

- Kurcze, a u nas są szpitale, gdzie za siedzenie na łóżku chorego można dostać ochrzan od pań pielęgniarek...

- Istnieją zdjęcia, które wyrażają więcej niż można sobie wyobrazić - komentują fani.

loader