Obserwuj w Google News

Książę Harry nie przyjedzie na odsłonięcie pomnika Diany? Szykuje się skandal. "Zraził się"

2 min. czytania
28.04.2021 20:38
Zareaguj Reakcja

Kolejny skandal w brytyjskiej rodzinie królewskiej? Zdaniem mediów książę Harry może zrezygnować z pojawienia się na odsłonięciu pomnika księżnej Diany. Ma to związek z niezwykle chłodnym przyjęciem, z jakim spotkał się podczas pogrzebu księcia Filipa.

Książę Harry
fot. VICTORIA JONES/AFP/East News

Brytyjska rodzina królewska od pokoleń znajduje się na świeczniku. Królowa Elżbieta II i jej otoczenie nieustannie cieszą się ogromnym zainteresowaniem mediów oraz milionów fanów z całego świata. Skandale, plotki i tajemnice są niczym magnes przyciągający żądnych informacji wielbicieli. Oczywiście obok narodzin kolejnych członków rodziny królewskiej największym zainteresowaniem cieszą się skandale. Tych niestety w monarchii ostatnio nie brakuje, zadbali o to między innymi  książę Harry i Meghan Markle. Niepokorna książęca para sprawiała niemałe kłopoty, ostatecznie decydując się na rezygnację z oficjalnej funkcji członków rodziny, a oliwy do ognia dolała wywiadem dla Oprah Winfrey, gdzie nie szczędziła otoczeniu dworu bardzo ostrej krytyki. Nie jest tajemnicą, że dla wielu członków królewskiej familii Meghan i Harry zostali "wyklęci".

Niestety, Harry zapłacił za niezależność i wyprowadzkę do Stanów Zjednoczonych chyba większą cenę niż jego małżonka. Książę poróżnił się z rodziną, William unika spotkań z nim i traktuje go bardzo chłodno. Wyraźnie było to widać podczas kwietniowego  pogrzebu księcia Filipa, na którym młodszy syn Karola zjawił się bez żony. Na tyle chłodno, że może nie pojawić się na kolejnym, niezwykle ważnym wydarzeniu związanym z brytyjską monarchią.

Redakcja poleca

Książę Harry nie pojawi się na odsłonięciu pomnika księżnej Diany? Ma mieć dość podejścia rodziny

Kilka lat temu książę Harry i książę William zlecili wykonanie pomnika swojej tragicznie zmarłej mamy księżnej Diany. Uroczyste odsłonięcie postumentu ma odbyć się 1 lipca 2021 roku na tyłach pałacu Kensington. Uczczenie pamięci matki powinno być ważniejsze niż rodzinne animozje. Tymczasem w mediach pojawiły się informacje dotyczące rzekomej absencji Harry'ego. Mąż Meghan Markle, zdaniem brytyjskiego "Mirror", może nie zdecydować się na przybycie.

- Harry zraził się tym, jak chłodno przyjęli go niektórzy członkowie rodziny - ocenia dziennikarz Russell Myers.

Niejednokrotnie "przepowiednie" mediów nie sprawdzały się w kwestiach związanych z brytyjską rodziną królewską. Jednak chłodne stosunki Harry'ego z monarchią są faktem i mogą zaważyć na udziale księcia w tak ważnym dla niego i jego bliskich wydarzeniu.