Obserwuj w Google News

Królowa Elżbieta II poniosła kolejną stratę. Zmarł jej wieloletni przyjaciel Michael Oswald

1 min. czytania
20.04.2021 22:06
Zareaguj Reakcja

Królowa Elżbieta II przeżywa w ostatnich dniach bardzo trudne chwile. Po śmieci jej ukochanego męża, zmarł jej wieloletni przyjaciel - Michael Oswald. Był przyjacielem rodziny i doradcą królowej podczas wyścigów konnych. Jak donoszą brytyjskie media, zmarł w dzień pogrzebu księcia Filipa.

Królowa Elżbieta II
fot. Rupert Hartley/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Dla królowej Elżbiety II śmierć jej męża, księcia Filipa, była wielkim ciosem. Pogrzeb zmarłego odbył się w sobotę 17 kwietnia. Niestety, brytyjskie media donoszą, że dzień ten był dla monarchini podwójnie smutny. Nie tylko ostatecznie pożegnała zmarłego męża, z którym spędziła 75 lat, ale też straciła wieloletniego przyjaciela - Michaela Oswalda.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II zerwała z tradycją po pogrzebie Filipa. Złamała królewskie zasady

Królowa Elżbieta II przeżywa kolejną stratę. Odszedł jej wieloletni przyjaciel

Michael Oswald był bardzo blisko związany z całą rodziną królewską. Uważany był za przyjaciela domu, a z rodem związany był już wcześniej, jako doradca królowej matki. Funkcję tę pełnił aż do jej śmierci w 2002 roku. Rok później w roli doradcy zatrudniła go Elżbieta II. Od wielu lat zajmował się doradzaniem królowej podczas wyścigów konnych. Od dawna zmagał się z chorobą i walkę ostatecznie przegrał. Zmarł w wieku 86 lat.

Redakcja poleca

W krótkiej wypowiedzi, której wdowa po Michaelu Oswaldzie udzieliła magazynowi "Blood Horse", czytamy: "Zawsze powtarzał, że ma najlepszą pracę, jaką ktokolwiek mógłby sobie wymarzyć i przez większą część swojego zawodowego życia robił to, co mógłby robić nawet mając tyle pieniędzy, że nie musiałby pracować wcale".

RadioZET.pl/AS