Zamknij

Królowa Elżbieta II ma COVID-19. Nowe oświadczenie w sprawie jej stanu zdrowia. "Podjęto decyzję"

23.02.2022 14:13

Królowa Elżbieta II ma koronawirusa, według medialnych doniesień miała zarazić się od księcia Karola. Pałac wydał nowe oświadczenie, w którym poinformował o stanie zdrowia monarchini. Ogłoszone zostało podjęcie ważnej decyzji.

Królowa Elżbieta II
fot. screen: YouTube

Królowa Elżbieta II to żywa legenda. Brytyjska królowa jest najdłużej pełniącą swoje obowiązki głową państwa na świecie i najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Dla Brytyjczyków i fanów rodziny królewskiej na całym świecie jest już nie tylko królową, ale wręcz elementem popkultury. Nic dziwnego, że informacje o pogarszającym się w ostatnim czasie stanie zdrowia 95-latki wywołało ogromny niepokój. Niestety, potwierdziły się najgorsze przypuszczenia: Elżbieta II uzyskała pozytywny test na obecność koronawirusa. Spekuluje się, że mogła zarazić się od księcia Karola, u którego tydzień wcześniej potwierdzono COVID-19.

Według medialnych doniesień królowa miała czuć się dobrze, jednak została otoczona opieką lekarską. Miała przechodzić zakażenie na tyle lekko, że zmierza kontynuować wypełnianie obowiązków. Jenak najnowsze oświadczenie Pałacu ponownie zaniepokoiło wiele osób. Elżbieta II ze względu na stan zdrowia musi zrezygnować z jednej z aktywności. Czy jej stan znacznie się pogorszył?

Rozlicz PIT i przekaż jeden procent Fundacji Radia ZET

Elżbieta II zarażona koronawirusem. Stan królowej uległ pogorszeniu?

Elżbieta II mimo choroby miała brać udział w zaplanowanych spotkaniach online. Niestety, z najnowszego oświadczenia dowiadujemy się, że ze względu na stan zdrowia monarchini, musi ona ograniczyć aktywność.

- Z racji tego, że Jej Wysokość wciąż doświadcza umiarkowanych, podobnych do przeziębienia symptomów choroby, podjęto decyzję o tymczasowym wstrzymaniu jej wirtualnych aktywności. Królowa nadal zamierza jednak wykonywać najlżejsze obowiązki. Informacje o kolejnych spotkaniach w tym tygodniu zostaną podjęte w najbliższym czasie - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na łamach "The Sun". 

Z kolei "New York Times" informuje, że choć królowa miała zarazić się od księcia Karola, w Windsorze pozytywny wynik testu mają otrzymywać także kolejni członkowie personelu. Niewykluczone więc, że przyczyną choroby Elżbiety II jest kontakt z kimś spoza rodziny.