Zamknij

Brytyjczycy drżą o zdrowie Królowej Elżbiety. Pałac Buckingham ukrywa informacje?

11.02.2022 13:49

Od kiedy na jaw wyszło, że książę Karol ma koronawirusa, a królowa Elżbieta II miała z nim kontakt, Brytyjczycy drżą o zdrowie monarchini. Mimo to dotąd brak oficjalnego komunikatu. Poddani obawiają się, że Pałac Buckingham coś przed nimi ukrywa.

Królowa Elżbieta II
fot. Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Kilka dni temu światowe media obiegła informacja o tym, że książę Karol ma koronawirusa. Następca tronu Wielkiej Brytanii po dwóch testach uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19. W związku z zakażeniem podjęto decyzję o odizolowaniu księcia od innych osób. Dla księcia jest do drugie zakażenie tym wirusem, dlatego Brytyjczycy wierzą, że i tym razem syn królowej Elżbiety wyjdzie z tego obronną ręką. I rzeczywiście, z informacji, jakie przekazał sam zainteresowany, choroba przebiega u niego raczej łagodnie i bardziej niż swoją chorobą książę przejmuje się tym, że z jej powodu nie mógł uczestniczyć w wielu zaplanowanych wcześniej uroczystościach.

Jak się okazuje, Brytyjczycy mają jednak inny powód do zmartwień, bowiem na jaw wyszło, że kontakt z zakażonym księciem Karolem miała sama monarchini. Poddani drżą o jej zdrowie, a Pałac Buckingham od kilku dni konsekwentnie milczy.

Zobacz także: Sylwia Bomba zdruzgotana diagnozą córki. "Nic nie robimy, tylko biegamy po lekarzach"

Pałac Buckingham ukrywa informacje o stanie zdrowia królowej Elżbiety?

Jak donoszą brytyjskie media, poddani niepokoją się o zdrowie Elżbiety II po tym, jak okazało się, że królowa miała kontakt z księciem Karolem, u którego wykryto koronawirusa. Od kilku dni Pałac Buckingham konsekwentnie milczy, nie wydając żadnych oświadczeń o zdrowiu monarchini, a nawet po prostu nie informując, że nie została zarażona. Brytyjczycy zaczynają podejrzewać, że informacje są ukrywane, by nie powodować dalszej paniki.

Co ważne, od pewnego czasu Elżbieta II miewała różne problemy zdrowotne, a jej zaawansowany wiek sprawia, że nawet pozornie łagodne dolegliwości mogą mieć trudniejszy przebieg. Tym bardziej nie dziwią obawy fanów rodziny królewskiej o monarchinię.

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS