Zamknij

Julia Kamińska zdruzgotana. Polacy nie chcieli wynająć mieszkania Ukraińcom. "Napotykamy opór"

Maciej Friedrich
01.03.2022 12:19

Julia Kamińska postanowiła pomóc ukraińskiej rodziny, jednak część właścicieli miała odmówić wynajęcia lokalu Ukraińcom. Aktorka zwróciła się o pomoc do swoich fanów. Nie ukrywała, że jest załamana postawą niektórych swoich rodaków.

Julia Kamińska
fot. screen: Instagram / _julia_kaminska_

Julia Kamińska to popularna polska aktorka, którą widzowie znają doskonale z serialu "BrzydUla", gdzie wciela się w główną bohaterkę. Na swoim koncie ma udział w wielu innych popularnych produkcjach, mogliśmy oglądać ją między innymi w "Na dobre i na złe", "Singielce", "Na Wspólnej" czy "Narzeczony na niby". Od 2022 roku będziemy mogli oglądać ją jako jedną z jurorek muzycznego show TVN "Mask Singer".

Zobacz także: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Julii, podobnie jak wielu polskim gwiazdom, nie jest obojętny los zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Wojna za naszą wschodnią granicą to nieopisana tragedia ludzi, którym wielu polaków z ogromnym zaangażowaniem stara się pomóc. Potrzeba niemal wszystkiego: pieniędzy, zapasów, tłumaczy, opieki medycznej, lokali mieszkaniowych, a to nie wszystko. Kamińska, znana z działalności charytatywnej i społecznej, mocno zaangażowała się między innymi w poszukiwanie mieszkania dla Ukrainki i jej dziecka. Niestety, boleśnie przekonała się o tym, że nadal można znaleźć osoby z ksenofobicznym podejściem.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official

Julia Kamińska nie mogła wynająć mieszkania ukraińskiej rodzinie. Polacy odmówili pomocy?

Na Instastory Julii Kamińskiej pojawił się wpis, w którym zaapelowała o pomoc w znalezieniu mieszkania dla mamy i dziecka z Ukrainy. Najbardziej niepokojąca była informacja, że kilku właścicieli nie chciało wynająć lokalu Ukraińcom.

- Przepraszam Was za mój stan, jestem troszkę chora. Czy ktoś z Was ma do wynajęcia mieszkanie w Markach? Próbuję od godziny (…) znaleźć mieszkanie dla mamy z dzieckiem z Ukrainy. Chcę to mieszkanie wynająć dla niej, ale napotykamy opór. Okazuje się, że nie wszyscy chcą wynajmować mieszkania osobom z Ukrainy. Jestem tym dość zdruzgotana. Jeśli macie na wynajem mieszkanie w Markach, wygodne i fajne, dla mamy z dzieckiem, to ja bym chciała je wynająć - napisała.

Na szczęście takie karygodne podejście okazało się tylko epizodem, większość Polaków z chęcią pomaga wschodnim sąsiadom. Na szczęście historia zakończyła się dobrze, a mama i dziecko mają gdzie mieszkać.

- Udało się znaleźć mieszkanie. Dziękuję za gigantyczny odzew. Jesteście wspaniali – napisała zadowolona Julia.

Wszystkim, którzy odmawiają pomocy Ukraińcom ze względu na ich pochodzenie, pragnę przypomnieć, że w historii Polski także nietrudno odnaleźć momenty, kiedy uchodźcy z naszego kraju otrzymywali wsparcie. Są sytuacje, kiedy zwyczajnie należy pomóc.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy.