Zamknij
gwiazdy, które poroniły
  • Edyta Górniak
  • Anna Dec
  • Katarzyna Ankudowicz
  • 12 Zobacz
fot. EAST NEWS

Poronienie, choć jest zjawiskiem, które dotyka bardzo wielu kobiet, niezależnie od ich zawodu czy statusu materialnego, nadal jest tematem tabu. Na szczęście coraz więcej kobiet decyduje się otwarcie o tym mówić, a dowodem na to są wyznania wielu polskich gwiazd, które ujawniają, że same tego doświadczyły.

Gwiazd, które doświadczyły poronienia, jest w polskim show-biznesie bardzo wiele. W licznych wypowiedziach osoby takie jak Małgorzata Rozenek-Majdan, Martyna Wojciechowska, Maja Chyży, Aleksandra Żebrowska czy Joanna Koroniewska mówią o przeżywaniu straty, odczuciach po poronieniu i o swojej nadziei na to, że uda im się ponownie zajść w ciążę. Część z nich przekonuje, że to intymne wyznanie jest wsparciem dla innych kobiet, które tego wsparcia w trudnej chwili dostać nie mogą.

Polskie gwiazdy, które przeżyły poronienie i mówią o tym otwarcie [GALERIA]

W wielu społecznościach nadal mówienie o poronieniu jest tabu, z którym wiąże się osobistą porażkę, winę czy powód do wstydu. Dzięki osobistym historiom polskich celebrytek temat poronienia zaczyna być w społeczności obecny. W naszej galerii przedstawiamy kobiety, które zdecydowały się ujawnić historie swoich poronień.