Zamknij

Dorota Wellman nie żyje? Obrzydliwy fake news krąży po sieci

28.10.2022 22:10

Dorota Wellman nie żyje? Takie informacje od kilku dni krążą w mediach społecznościowych. Jest to oczywiście obrzydliwy i dość prostacki fake news. Kliknięcie w fałszywy link to też zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa w sieci.

Dorota Wellman
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Dorota Wellman z powodu choroby była nieobecna w „Dzień dobry TVN”. 25 października wróciła do programu, jednak fake news zbiegł się w czasie z jej zniknięciem z anteny. Na szczęście wiele osób jest wyczulonych na oszustwa w sieci – sam link wygląda już dość podejrzanie. Poza tym portale informacyjne nie donosiły, jakoby dziennikarce stało się coś poważnego. Dorota Wellman ma się świetnie.

Zobacz także: Dorota Wellman zaczęła „DD TVN” w nietypowy sposób. Przeprosiła fanów

Dorota Wellman nie żyje? To fake news!

Jak podaje portal „Demagog”, wiele profili na Facebooku zaczęło rozpowszechniać fałszywe informacje o dziennikarce. Wpisy pojawiały się głównie na grupach, gdzie wiele osób mogło nawet z ciekawości sprawdzić, co kryje się za linkiem podanym w poście.

Z postów wynika, że Dorota Wellman miała mieć wypadek samochodowy. Z ogromną prędkością miała zderzyć się z innym pojazdem, za którego kierownicą miał siedzieć pijany mężczyzna. Z kolei kamera miała uchwycić moment tragedii.

- Ulubiona prezenterka z dzień dobry tvn!! Nasza gwiazda miała ogromnego pecha!!! Zderzyła się z innym pojazdem z ogromną prędkością!!! Kamera z pojazdu uchwyciła moment wypadku [WIDEO] !!! - brzmi treść podejrzanych postów z załączonym podejrzanym adresem strony.

dorota wellman
fot. screen demagog.org.pl

- Obecnie strona o podanym adresie jest nieaktywna. Jednak podobne witryny znalazły się na liście ostrzeżeń, prowadzonej przez CERT Polska – zespół powołany do reagowania na naruszenia bezpieczeństwa w sieci, działający w ramach NASK – Państwowego Instytutu Badawczego. Na stronie CERT można znaleźć spis wielu innych stron stanowiących zagrożenie dla internautów – informuje portal „Demagog”.

Jakiś czas temu ofiarą podobnego fake newsa padł Krzysztof Ibisz. Przypadek był podobny – w samochód prezentera miał wjechać pijany kierowca i wszystko miała zarejestrować kamera. Gwiazdor Polsatu zdementował plotki i musiał uspokajać fanów.

RadioZET.pl/Demagog.org.pl

loader
Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS