Zamknij

Amal Clooney współpracuje z ukraińskim rządem. Żona George'a Clooneya osądzi rosyjskie zbrodnie

Maciej Friedrich
31.03.2022 12:08

Amal Clooney została zaproszona do specjalnej grupy, która ma osądzić rosyjskie zbrodnie dokonane w trakcie wojny w Ukrainie. Żona George'a Clooneya jest jedną z najpopularniejszych adwokatek na świecie.

George i Amal Clooney
fot. screen: YouTube

George Clooney to jeden z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazdorów. Utalentowany aktor, reżyser i producent filmowy ma na swoim koncie wiele doskonałych kreacji, zyskał nie tylko ogromną sympatię widzów, ale także uznanie krytyków. Karierę rozpoczynał od roli w serialach, przełomem w jego karierze był udział w "Ostrym dyżurze", który okazał się światowym hitem. Clooney szybko zaczął pojawiać się w głośnych produkcjach, mogliśmy zobaczyć go między innymi w "Od zmierzchu do świtu", "Cienka czerwona linia" czy "Gniew oceanu", a za rolę w "Syrianie" i Operacji Argo" otrzymał statuetki Oscara. Na wrzesień 2022 roku zaplanowano premierę nowej produkcji z udziałem Clooneya, "Ticket to Paradise".

Prywatnie George od 2017 roku jest w szczęśliwym związku małżeńskim z Amal Clooney, prawniczką libańsko-brytyjskiego pochodzenia, która specjalizuje się w prawie międzynarodowym oraz kwestii praw człowieka. Nie każdy fan aktora wie, że jego żona jest jedną z najbardziej cenionych specjalistek na świecie. Nic zatem dziwnego, że o pomoc zwróciła się do niej odpierająca rosyjską inwazję Ukraina. Amal ma pomagać w pociągnięciu do odpowiedzialności winnych zbrodni popełnionych podczas wojny w Ukrainie.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official

Amal Clooney pomoże Ukrainie. Żona George'a Clooneya w komisji badającej zbrodnie wojenne

Stacja TVN24 podała, że ukraińskie biuro prokuratora generalnego we wtorek 29 marca poinformowało o utworzeniu specjalnej grupy prawniczej, która ma zająć się rozliczenie zbrodni popełnionych przez Rosję w związku z atakiem na Ukrainę. Wśród ekspertów z zakresu prawa ma zasiąść Amal Clooney. Żona George'a Clooneya nie ukrywała, że bardzo cieszy się z zaproszenia ukraińskiego rządu.

- Jestem zaszczycona, że zostałam poproszona przez rząd Ukrainy o udział w ich grupie zadaniowej. Sprawcy muszą być pociągnięci do odpowiedzialności, Ukraińcy na to zasługują. I na to również, by uzyskali odszkodowania za straszliwe nadużycia, których doświadczają. Mam zaszczyt współpracować z wybitną grupą prawników i ekspertów, aby zagwarantować, że nikt nie stoi ponad prawem, a osoby, które przeżyły, doczekają się sprawiedliwości w sądzie - poinformowała.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Amal będzie współpracować z Ukrainą. Prawniczka reprezentowała interesy między innymi byłej premier naszych wschodnich sąsiadów Julii Tymoszenko. Miejmy nadzieję, że z tak profesjonalną pomocą uda się ukarać wszystkich winnych haniebnych zbrodni.