Obserwuj w Google News

Tak Morawiecki pożegnał Stuhra. Pod wpisem zawrzało. "Darowałby sobie pan"

2 min. czytania
09.07.2024 18:53

Mateusz Morawiecki zareagował na śmierć Jerzego Stuhra pożegnalnym wpisem na Facebooku. Były premier nawiązał w nim do poglądów politycznych aktora i jego krytyki PiS-u, co wywołało zniesmaczenie sporej części internautów. Morawieckiemu oberwało się w komentarzach. 

Mateusz Morawiecki pożegnał zmarłego Jerzego Stuhra
fot. Jacek Domiński/REPORTER/EAST NEWS, Jacek Domiński/REPORTER/EAST NEWS

Mateusz Morawiecki pożegnał zmarłego Jerzego Stuhra 

We wtorek media obiegła wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra. Wybitny aktor, którego widzowie pokochali przede wszystkim za role w komediach Juliusza Machulskiego "Seksmisja", "Kingsajz" i "Kiler" zmarł 9 lipca 2024 r. w wieku 77 lat, po długich zmaganiach z chorobą. Przykre doniesienia potwierdził Maciej Stuhr. 

W mediach społecznościowych spływają kondolencyjne wpisy. Jerzego Stuhra żegnają artyści, przyjaciele oraz członkowie rodziny. Wnuczka, Matylda Stuhr, podzieliła się poruszającym wspomnieniem o swoim dziadku. Na informacje o śmierci jednego z najlepszych polskich aktorów zareagowały także władze Krakowa oraz prezydent Andrzej Duda.

Pożegnalny post zamieścił na Facebooku były premier Mateusz Morawiecki, który wymienił najważniejsze role Stuhra, po czym dodał: "I choć w ostatnich latach różniliśmy się w diagnozach na temat Polski i jej problemów - to nigdy nie zapomnę, ile uśmiechu i radości przyniósł kolejnym pokoleniom Polaków. Niech spoczywa w pokoju". 

Redakcja poleca

Morawiecki skrytykowany za pożegnalny wpis o Stuhrze

Wpis polityka zniesmaczył części komentujących internautów. Morawieckiemu oberwało się za to, że nawet w okoliczności śmierci wypomniał Stuhrowi odmienne poglądy polityczne. Zdaniem użytkowników ta część wpisu była nie na miejscu. "Smutna wiadomość, ale żeby tak poglądy wypominać..."; "Mógłby sobie pan darować tę wzmiankę o różnicach w diagnozach"; "Premier od siedmiu boleści nawet w tak przykrym dniu musi wbić szpilkę". Opinii polityka bronili jednak wyborcy prawicy, dla których Stuhr pozostaje świetnym aktorem, lecz "upadłym człowiekiem i antypatriotą" - jak podkreślono w komentarzach. 

Redakcja poleca