Obserwuj w Google News

Ukraińska gwiazda Eurowizji wystąpiła na stadionie Legii. Niesamowity występ w Warszawie [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
13.04.2022 09:24
Zareaguj Reakcja

Legia Warszawa i Dynamo Kijów rozegrały we wtorek "Mecz o Pokój", który ostatecznie wygrali piłkarze z Ukrainy. Na stadionie przy Łazienkowskiej nie zabrakło także występów ukraińskich artystek. Pojawiła się m.in. Kateryna Pavlenko z zespołu Go_A, który zrobił furorę na Eurowizji 2021.

Kateryna Pavlenko
fot. Youtube screen / Телеканал 1+1

"Mecz o Pokój" za nami. Dynamo Kijów pokonało Legię Warszawa 3:1 w spotkaniu charytatywnym, które odbyło się we wtorek na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Głównym celem wydarzenia było zebranie pieniędzy na pomoc poszkodowanym przez wojnę Ukraińcom.

Tuż przed meczem odbyły się występy popularnych ukraińskich artystek - Tiny Karol, Julii Saniny, i DOROFEEVY i Kateryny Pavlenko , którą dobrze kojarzą fani Eurowizji. W 2021 roku piosenkarka wraz z zespołem Go_A zachwyciła widzów z całej Europy utworem "Shum", zajmując wysokie 5. miejsce w finale. To właśnie tę piosenkę wykonała w Warszawie.

Redakcja poleca

Kateryna Pavlenko z Go_A w Warszawie. Gwiazda Eurowizji wystąpiła na stadionie Legii

Kateryna Pavlenko zaśpiewała przed kibicami na stadionie Legii Warszawa. Piosenkarka Go_A pojawiła się na murawie bez pozostałych członków zespołu, którzy – jak ujawniła w niedawnym wywiadzie dla Onetu – "są porozrzucani po całej Ukrainie".

Występ gwiazdy Eurowizji w Warszawie był niezwykle symboliczny. Pavlenko wystąpiła na scenie w kształcie konturu mapy Ukrainy, a tuż obok niej pojawiły się kobiety i dzieci, które uciekły przed wojną do Polski. Ukrainka otrzymała ogromne brawa od widzów zgromadzony na trybunach.

Kateryna Pavlenko ukrywała się. Gwiazda Eurowizji musiała uciekać z Kijowa

W marcu Kateryna Pavlenko ujawniła w rozmowie z Onetem, że musiała uciekać z Kijowa zaledwie kilka dni po rozpoczęciu wojny. Schroniła się w bezpieczniejszej lokalizacji w okolicach stolicy.

– Wyjechałam z miasta w trzecim dniu wojny, ponieważ zrobiło się tam bardzo niebezpiecznie. (…) Zdołałam tylko ze sobą zabrać plecak, pieniądze, dokumenty, kota i jego karmę. Teraz znajdujemy się w niewielkim miasteczku – powiedziała Onetowi i zdradziła, co się dzieje z pozostałymi członkami Go_A: "Męska część zespołu Go_A jest porozrzucana po całej Ukrainie; każdy człowiek w naszym kraju zajmuje się w tym momencie tym, czym może się zajmować. Ktoś działa w wolontariacie, ktoś charytatywnie. Nie jesteśmy tu wyjątkiem" – powiedziała.

Redakcja poleca

Gwiazda Eurowizji w wywiadzie zaapelowała też do ludzi z całego świata: "Zachęcam wszystkich ludzi na tej planecie, by pomóc Ukrainie. Walczymy nie tylko za siebie, ale także za cały świat. Zło musi zostać pokonane, by nam wszystkim żyło się lepiej. Abyśmy byli pewni następnego dnia. Dlatego, póki wróg istnieje, nie będzie spokoju".