Obserwuj w Google News

Dzieci z Chełma napisały tekst i nagrały piosenkę dla Ukrainy. To wzruszający utwór "Jesteśmy Razem"

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
12.04.2022 10:44
Zareaguj Reakcja

W Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie powstała piosenka "Jesteśmy Razem”. To gest solidarności z Ukrainą i jej mieszkańcami pogrążonymi w wojnie.

 Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie
fot. mat. prasowe

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Zastępca mera miasta Mariupol poinformował, że Rosjanie włamali się na konto miejscowej armii i opublikowali fałszywe informacje między innymi o kończącej się amunicji. Wołodymyr Zełenski podkreśla w rozmowie z CBS News, że nie jest w stanie oddać żadnej części swojego kraju w zamian za pokój.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie płynie z każdej strony świata. Przeciwnicy inwazji Putina wyrażają swoją solidarność z naszymi sąsiadami na różne sposoby. Powstają zbiórki charytatywne, koncerty, apele i muzyka.

Dzieci z Chełma napisały utwór "Jesteśmy razem" dla Ukrainy

Wsparcie dla Ukrainy chcieli wyrazić także młodzi twórcy z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Dzieci napisały tekst, miały wkład w stworzenie muzyki oraz wykonały wzruszający utwór "Jesteśmy Razem" dedykowany naszym sąsiadom. W pracę nad projektem zaangażowało się kilkaset osób.

Redakcja poleca

Jak opowiada dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury W Chełmie, Joanna Wilkołaska:

Amerykańska powieściopisarka Maxine Hong Kingston napisała: "W czasach zniszczenia stwórz coś - wiersz, apel, społeczność, szkołę, moralną zasadę, jeden spokojny moment". My stworzyliśmy piosenkę.

Utwór "Jesteśmy razem” powstał z inicjatywy Orkiestry WSZYSTKO GRA, czyli grupy wokalno-muzycznej działającej w placówce pod opieką nauczycielki Anny Bobruś. W pracę przy tym muzycznym przedsięwzięciu włączyli się nie tylko wychowankowie i nauczyciele MDK, ale także dzieci i młodzież z chełmskich szkół oraz wiele osób dobrej woli, które charytatywnie wsparły to działanie na jego różnych etapach.

Oglądaj

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy 

Do utworu powstał również klimatyczny teledysk, do którego realizacji zaproszono wszystkich chętnych. Osoby, które pojawiają się w klipie, chciały zamanifestować swój sprzeciw przeciwko wojnie, a jednocześnie zaapelować o pokój.

Jak czytamy w opisie utworu:

Jeden człowiek nie zmieni świata, ale RAZEM możemy wszystko!