Obserwuj w Google News

Makabryczna scena w Cannes. Podczas festiwalu doszło do szokującego incydentu

1 min. czytania
24.05.2023 19:58

Na Festiwalu Filmowym w Cannes 2023 miał miejsce poruszający happening. Ukraińska blogerka Ilona Czernobaj wyszła na czerwony dywan i oblała się sztuczną krwią. Do sieci trafiło nagranie wideo szokującego zajścia. 

Ukraińska aktorka oblała się krwią na festiwalu w Cannes
fot. YouTube/Daily Telegraph (screen)

Trwa 76. Festiwal Filmowy w Cannes. Przed projekcją jednego z filmów doszło do szokującego zdarzenia. Kobieta ubrana w barwy Ukrainy nagle wyjęła dwa woreczki z płynem imitującym krew i oblała się ich zwartością. Ustalono, że była to Ilona Czernobaj, znana ukraińska blogerka.

Redakcja poleca

Festiwal w Cannes 2023: makabryczna scena na czerwonym dywanie 

Kobieta wykonała happening w celu zwrócenia uwagi na ogarniętą wojną Ukrainę. Wylewając na siebie sztuczną krew chciała przypomnieć światu o trwającym konflikcie i zbrodniach dokonywanych przez żołnierzy Putina. 

Ilona Czernobaj weszła na schody wśród tłumu gości. Nagle zatrzymała się przed fotoreporterami i wyjęła zza sukienki woreczki ze sztuczną krwią. Po chwili wylała płyn na głowę i rozmazała go na twarzy. 

Kobietę natychmiast pochwyciła ochrona. Zanim jednak wyprowadzono ją poza teren festiwalu, zdążyła zapozować do zdjęć.

Nagranie wideo z zakrwawioną gwiazdą w Cannes natychmiast trafiło do sieci. Choć happening na moment zakłócił festiwalowe wydarzenia, wielu uczestników imprezy solidaryzuje się z jego autorką. 

Dyrektor festiwalu Thierry Frémaux podkreślił, że organizatorzy wspierają Ukraińców. Aktorka Catherine Deneuve odczytała wiersz "Nadzieja" ukraińskiej poetki w hołdzie ofiarom rosyjskiej agresji. Rosja już po raz drugi ma zakaz występowania na festiwalu w Cannes.