Obserwuj w Google News

Tomasz Knapik nie żyje. Słynny polski lektor zmarł w wieku 77 lat

1 min. czytania
06.09.2021 15:50
Zareaguj Reakcja

Tomasz Knapik nie żyje. Słynny polski lektor filmowy i radiowy  zmarł w wieku 77 lat.

Tomasz Knapik nie żyje
fot. BLAWICKI PIOTR/Dzien Dobry TVN/East News

Tomasz Knapik nie żyje. Słynny polski lektor filmowy, serialowy i radiowy zmarł w wieku 78 lat. Informacją o śmierci mężczyzny podzielił się syn, Maciej.

Wedle informacji, podanych przez syna w specjalnym wpisie na Facebooku, Knapik od kilku miesięcy ciężko chorował. Zmarł w kilka dni przed swoimi 78. urodzinami.

Tomasz Knapik – bogata kariera 

Tomasz Knapik rozpoczął karierę medialną jeszcze podczas nauki w szkole. Pierwsze kroki z radioodbiornikiem stawiał w Rozgłośni Harcerskiej, a następnie zaczął współpracę z mediami publicznymi. Tomasz Knapik przez lata związany był z Telewizją Polską oraz Polskim Radiem. Był też głównym lektorem słynnej Polskiej Kroniki Filmowej. Współpracował też z telewizjami Polsata, Tele 5, TVN czy z VHS Hell i festiwalem filmowym Octopus Film Festival.

Był najsłynniejszym głosem Polski ­­– mówią fani lektora o charakterystycznej barwie głosu, który wychował pokolenia Polaków, podkładając głos do popularnych filmów i seriali. W 2008 roku Tomasz Knapik nagrał też specjalne komunikaty dźwiękowe do pojazdów warszawskiej komunikacji miejskiej.

RadioZet.pl/Onet.pl