Obserwuj w Google News

Patryk Vega wyprowadzi się z Polski? "Załatwiam sobie zieloną kartę "

Maciej Friedrich
2 min. czytania
31.07.2019 14:49

"Polityka" to film Patryka Vegi, który wzbudza ogromne kontrowersje jeszcze przed pojawieniem się w kinach. Reżyser podejrzewa, że produkcja może nie spodobać się wielu wpływowym politykom. W wywiadzie zdradził również, że bierze pod uwagę wyjazd Polski. Co skłoniło go do snucia takich planów?

Patryk Vega wyprowadzi się z Polski? "Załatwiam sobie zieloną kartę "
fot. Instagram:@patryk_vega_official

Patryk Vega to reżyser, który z każdym kolejnym filmem budzi ogromne kontrowersje. W opinii wielu osób można go kochać lub nienawidzić, ma tyle samo oddanych fanów, co zagorzałych przeciwników. Nie można negować tego, że Vega wie, jak robić kinowe przeboje. Znany jest również z tego, że nie boi się tematów trudnych i pokazuje je w dosadny, często wręcz brutalny sposób. Jednak zapowiadany przez Patryka film "Polityka" może okazać się wyjątkowym wydarzeniem. Produkcja, która ma pokazać brudny świat polityki wzbudza wiele emocji jeszcze przed premierą. Wszystko za sprawą wzorowania postaci na prawdziwych polskich politykach. Czy reżyser obawia się represji po premierze "Polityki"? W wywiadzie zdradził, że rozważa opuszczenie Polski.

Patryk Vega na stałe wyjedzie z Polski?

Patryk Vega w wywiadzie dla Tok FM zapowiedział, że premiera "Polityki" odbędzie się 3 września 2019 roku w warszawskich Złotych Tarasach. Reżyser nie ukrywa, że podjęcie się tak trudnego tematu może skutkować represjami ze strony niektórych polityków.

- Moja mama mówi wręcz, że stałem się rewolucjonistą. Nie można przez całe życie pozostawać neutralnym. Jestem sfrustrowany, jak pewnie spora część społeczeństwa, władzą. Rozmawiam z dużą ilością ludzi, którzy mówią, że są niezdecydowani. Uważam, że do tego segmentu ludzi jestem w stanie dotrzeć (...) Choć działania, które były podejmowane w stosunku do mnie temu przeczą, ale mam nadzieję, że jednak nie żyjemy w Korei Północnej. To jest oczywiście tak, że ktoś jest w stanie wykręcić mi jakąś aferę. To się nie stanie pewnie na etapie eksploatacji filmu, bo to byłoby zbyt oczywiste, ale jest możliwa sytuacja, że będę w jakiś sposób represjonowany po kilku miesiącach. I to będzie dokonywane w białych rękawiczkach - stwierdził w wywiadzie.

ZOBACZ: Polityka - Zbigniew Zamachowski jako Ojciec Dyrektor. Patryk Vega pokazał kolejną scenę z filmu

Fanów reżysera z pewnością zaniepokoi fakt, że Patryk Vega myśli nad opuszczeniem Polski. Reżyser poinformował, że w planach ma przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych.

- Załatwiam sobie zieloną kartę w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście nie z powodu ucieczki z Polski, ale z powodu tego, że chcę tam mieć dom i coraz bardziej myślę o tym, żeby wychodzić ze swoimi filmami w świat.

Miejmy nadzieję, że Patryk Vega nie opuści naszego kraju na stałe, a jedynie ma zamiar przygotować sobie "drugi dom" w USA.

 

RadioZET.pl/MF