Zamknij

Grażyna Torbicka: kim jest prowadząca Top of the Top Sopot Festival? [WIEK, WZROST, MĄŻ]

Paweł Żurek
14.08.2019 12:00
Grażyna Torbicka: kim jest prowadząca Top of the Top Sopot Festival? [WIEK, WZROST, MĄŻ]
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Grażyna Torbicka będzie jedną z prowadzących Top of the Top Sopot Festival 2019. Prezenterkę wielu z telewidzów zna z jej własnych programów, festiwali, a także ról w filmach. Przypominamy sylwetkę znanej dziennikarki, a także podajemy najczęściej wyszukiwane informacje w jej kontekście: kim jest Grażyna Torbicka, ile ma lat, jakiego jest wzrostu, a także co wiadomo o jej rodzinie. 

Aktorka, prezenterka, prowadząca programów, dyrektor festiwali - dotychczasowe zajęcia Grażyny Torbickiej można wyliczać jeszcze długo. W ostatnich latach doszło do nich jeszcze jedno - została prowadzącą festiwalu Top of the Top w Sopocie. Sprawdzamy, co wiadomo o Grażynie Torbickiej.

Grażyna Torbicka – kim jest prowadząca Top of the Top Sopot festiwal?

Grażyna Joanna Torbicka z domu Loska to polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, konferansjerka i osobowość telewizyjna.

Torbicka pracowała w Telewizji Polskiej, debiutując w programie Sportowa niedziela u boku Włodzimierza Szaranowicza. Początkowo pracowała w dziale literackim Teatru Telewizji, później przeszła do TVP2. W 1986 zadebiutowała jako konferansjerka podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. Wraz z Tadeuszem Sobolewskim jest autorką programu kulturalnego Kocham Kino, który emitowany był przez TVP2 w latach 1994–2016. 30 września 2006 współprowadziła 56. finał Miss World, który odbywał się w Warszawie. Prowadziła również liczne festiwale i konkursy, w tym np. Camerimage i Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

Od 31 sierpnia 2011 zasiadała w Komisji Etyki TVP VIII kadencji.

W marcu 2016 Torbicka poinformowała o odejściu TVP po 31 latach pracy. Od 7 listopada 2018 emitowany jest jej autorski program Grażyna Torbicka zaprasza realizowany dla TVN Fabuła.

W 2007 Grażyna Torbicka została dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.  Z kolei od 2019 roku dziennikarka jest prowadzącą programu "Kocham Cię kino" w Radio ZET. 

>> Grażyna Torbicka dołącza do Radia ZET [SZCZEGÓŁY]

W 2019 roku, podobnie jak rok wcześniej, Torbicka razem z Oliverem Janiakiem prowadzą festiwal Top of the Top w Sopocie. 

>> Olivier Janiak - wiek, dzieci, wzrost, żona, Insta. Kim jest prowadzący Top of the Top Sopot Festival?

Grażyna Torbicka: wiek, wzrost

Grażyna Torbicka urodziła się 24 maja 1959 roku w Pszczynie. Ma 172 centymetry wzrostu.

Grażyna Torbicka: mąż, dzieci

Grażyna Torbicka jest córką prezenterki telewizyjnej Krystyny Loski i działacza piłkarskiego Henryka Loski. Od 1981 jest żoną kardiologa Adama Torbickiego. Para nie ma dzieci.

Program Top of the Top Sopot Festivalu możecie sprawdzić poniżej:

>> Top of the Top Sopot Festival 2019: PROGRAM. Kto wystąpi, kiedy i gdzie się odbędzie?
 

RadioZET.pl/PZ