Obserwuj w Google News

Zabij to i wyjedź z tego miasta - ONLINE: gdzie obejrzeć film i kiedy premiera?

2 min. czytania
14.12.2020 09:09
Zareaguj Reakcja

"Zabij to i wyjedź z tego miasta" to polska animacja w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego. Produkcja na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2020 otrzymała prestiżową nagrodę "Złote Lwy" za najlepszy film i najlepszy dźwięk. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy premiera filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta", gdzie obejrzeć i o czym jest, można znaleźć poniżej.

Zabij to i wyjedź z tego miasta - ONLINE: gdzie obejrzeć film i kiedy premiera?
fot. KFP/REPORTER/EASTNEWS

"Zabij to i wyjedź z tego miasta" - kiedy premiera filmu w Polsce? Gdzie obejrzeć online? O czym jest produkcja i jaką historię opowiada? Kto w obsadzie? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o filmie "Zabij to i wyjedź z tego miasta".

Zabij to i wyjedź z tego miasta - kiedy premiera filmu i gdzie oglądać online?

Wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy premiera filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta". Polska produkcja trafi do kin w piątek, 22 stycznia 2021 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy animację będzie można obejrzeć także online. Jeśli tylko opublikowane zostaną takie informacje, zamieścimy je w tym miejscu. Artykuł będziemy aktualizować na bieżąco.

Przypomnijmy, że film "Zabij to i wyjedź z tego miasta" na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2020 otrzymał prestiżową nagrodę "Złote Lwy" za najlepszy film i najlepszy dźwięk dla Franciszka Kozłowskiego.

Film Zabij to i wyjedź z tego miasta - o czym jest i kto gra? [ZWIASTUN, OBSADA]

Opis filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta" zamieszczony na portalu Filmweb.pl przedstawia się następująco:

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.

Postaciom z animacji głosu użyczyli między innymi: Krystyna Janda (jako matka Janka), Andrzej Wajda (staruszek w pociągu), Małgorzata Kożuchowska (sklepowa w rybnym), Marek Kondrat (ojciec Mariuszka / staruszek w pociągu), Daniel Olbrychski (Behemot), Andrzej Chyra (ojciec Janka), Maja Ostaszewska (Janek) czy Anna Dymna (młoda mama Mariuszka). Za reżyserię odpowiada Mariusz Wilczyński.

Poniżej zamieszczamy zwiastun filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta".

RadioZET.pl