Obserwuj w Google News

Trzy puste, a jedno z treścią? Odpowiedź na pytanie z Milionerów [2.07]

Paweł Żurek
2 min. czytania
02.07.2019 11:31

Trzy puste, a jedno z treścią? Odpowiedź z Milionerów 2.07 sprawiła uczestniczce teleturnieju sporo problemów.  Przy tym pytaniu skorzystała ona z koła ratunkowego - pytania do publiczności. Poniżej zamieszczamy odpowiedź na pytanie: trzy puste, a jedno z treścią, to..?

Trzy puste, a jedno z treścią? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" [1.07]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Trzy puste, a jedno z treścią? Odpowiedź na pytanie z Milionerów 2.07 sprawiła graczowi niemałe trudności. Uczestniczka teleturnieju skorzystała nawet z jednego z kół ratunkowych - pytanie do publiczności. Poprawną odpowiedź z Milionerów na pytanie "Trzy puste, a jedno z treścią, to.." można znaleźć poniżej.

>>  Czego doświadczają klimakteryczne owoce? Odpowiedź z Milionerów

>> Ile oczu ma ośmiornica? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" [1.07]

>>  Ile budynków tworzyło World Trade Center, zanim runęły Twin Towers? Odpowiedź z "Milionerów"

Milionerzy - Trzy puste, a jedno z treścią? [2.07]

Odpowiedź na pytanie: Trzy puste, a jedno z treścią to..? 

  • A: czcze gadanie
  • B: czcze słowa
  • C: czcze obietnice
  • D: czcze jelito

Uczestniczka od razu wykluczyła część odpowiedzi, skłaniając się ku opcji oznaczonej literą D. Jednak pomimo tego, że miała co do niej "ponad 70 procent pewności" musiała skorzystać z koła ratunkowego, czyli podpowiedzi od publiczności. Widzowie Milionerów przy odpowiedzi na pytanie "Trzy puste, a jedno z treścią to".. wybrali opcję D, czyli czcze jelito. 

Trzy puste, a jedno z treścią to..? - odpowiedź z Milionerów

Poprawna odpowiedź na pytanie: Trzy puste, a jedno z treścią, to czcze jelito (czyli odp. D). Uczestniczka teleturnieju zaznaczyła właśnie tę opcję i pozostała w grze. 

Jelito czcze (łac. intestinum jejunum) to jedna z trzech części jelita cienkiego, leżąca pomiędzy dwunastnicą a jelitem krętym. Odbywa się w nim wchłanianie pokarmu. Jego nazwa – jelito czcze – wynika z tego, że po śmierci człowieka ten organ jest zazwyczaj pusty, czyli czczy.

Gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota? Odpowiedź z "Milionerów"

RadioZET.pl/PZ