Zamknij

Święta wielkanocne 2021 - DNI WOLNE, DATA: kiedy Wielkanoc i kiedy jest wolne?

02.04.2021 12:04

Kiedy wypadają święta wielkanocne 2021 i kiedy jest wolne? Choć Wielkanoc wypada dopiero w pierwszej połowie kwietnia, to już teraz wiele osób, które odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy, szuka informacji na temat dni wolnych w święta wielkanocne. Przedstawiamy dokładne daty i sprawdzamy, kiedy Wielkanoc 2021 oraz kiedy jest wolne.

Wielkanoc 2021 - DATA, DNI WOLNE: kiedy są święta wielkanocne i kiedy jest wolne?
fot. SHUTTERSTOCK

Kiedy wypadają święta wielkanocne 2021 i kiedy jest wolne? Ile dni wolnych wypada z okazji świąt wielkanocnych? Odpowiadamy na pojawiające się pytania, przedstawiamy najważniejsze informacje o zbliżających się świętach oraz sprawdzamy, kiedy jest Wielkanoc 2021 i kiedy jest wolne od pracy.

Kiedy jest Wielkanoc 2021 i święta związane z Wielkanocą?

Data świąt wielkanocnych nie jest stała i przypada w różnych terminach, dlatego co roku pojawia się wiele pytań dotyczących tego, kiedy Wielkanoc. W 2021 roku święto to wypada dokładnie 4 kwietnia. Naturalnie będzie to niedziela.

Wielkanoc tradycyjnie poprzedzą inne święta, tj. Wielki Czwartek, który przypada 1 kwietnia, Wielki Piątek (2 kwietnia) oraz Wielka Sobota (3 kwietnia). Z kolei dzień po Wielkiej Niedzieli, czyli 5 kwietnia, wypada Poniedziałek Wielkanocny, czyli tzw. Lany Poniedziałek lub Śmigus-Dyngus. 

 

Wielkanoc 2021 - DNI WOLNE: kiedy jest wolne w święta wielkanocne?

Informacje na temat tego, kiedy wolne w święta wielkanocne 2021, niewątpliwie wzbudzają duże zainteresowanie. Szczegółów na ten temat szuka wiele osób, a szczególnie wszyscy ci, którzy odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy.

Wielkanoc - ZWYCZAJE i TRADYCJE świąt wielkanocnych. Jak obchodzimy Wielkanoc w Polsce?

Tradycyjnie Wielkanoc 2021 i Poniedziałek Wielkanocny 2021 są dniami wolnymi od pracy.

W sieci pojawia się także wiele zapytań na temat tego, czy jest wolne w Wielki Piątek 2021. Wszystko za sprawą projektu ustawy, który został złożony w grudniu 2018 roku przez posłów PSL i UED. Według niego zarówno Wielki Piątek, jak i Wigilia miałyby być dniami wolnymi od pracy. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozwiało jednak wszelkie wątpliwości. Stanisław Szwed stwierdził, że pomysł nie jest możliwy do zrealizowania. Dodatkowo zaprezentował kilka argumentów przemawiających przeciw wolnemu Wielkiemu Piątkowi. 

Inaczej natomiast sytuacja przedstawia się wśród uczniów. W tym przypadku wielkanocna przerwa świąteczna od szkoły trwa od 1 do 6 kwietnia (od czwartku do wtorku).

Wielkanoc 2021 - wolne od szkoły: kiedy wielkanocna przerwa świąteczna w 2021 roku? [DATA]

RadioZET.pl