Zamknij

Matura 2021 - czy trzeba zdać rozszerzenie i ile trzeba mieć procent, żeby zaliczyć egzamin?

05.07.2021 08:30
Matura 2021 - czy trzeba zdać rozszerzenie i ile trzeba mieć procent, żeby zaliczyć egzamin?
fot. SHUTTERSTOCK

Ile trzeba mieć procent, żeby zdać maturę 2021 i czy trzeba zdać rozszerzenie to informacje, których rokrocznie nawet na kilka tygodni przed egzaminem dojrzałości, poszukuje wielu uczniów. Nie wszyscy w końcu znają szczegóły na ten temat. Informacje o progu zdawalności matur 2021 na poziomie podstawowym i rozszerzonym, można znaleźć poniżej.

Matury 2021 - PRÓG ZDAWALNOŚCI: ile trzeba mieć procent, żeby zdać egzamin dojrzałości? Czy trzeba zdać maturę rozszerzoną i na ile procent? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy próg zdawalności matur 2021.

Matury 2021 - ile trzeba mieć procent, żeby zdać egzamin maturalny?

Informacje na temat tego, ile trzeba mieć procent, żeby zdać maturę 2021, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez uczniów klas trzecich szkół średnich, którzy w tym roku podejdą do długo wyczekiwanego egzaminu dojrzałości.

Próg zdawalności matury 2021 przedstawia się tak samo, jak to było w ubiegłych latach. Aby zdać maturę 2021, trzeba uzyskać nie mniej niż 30% z możliwych do zdobycia punktów z określonych przedmiotów. Oznacza to, że osoby, które uzyskały poniżej 30% na maturze, nie zaliczyły jej.

Warunek ten dotyczy wszystkich przedmiotów, do których podchodzimy na egzaminie dojrzałości na poziomie podstawowym, tj. języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka. Wykluczone są z tego całkowicie dodatkowe przedmioty maturalne.

Warto w tym miejscu także wspomnieć o tym, że osoby, które nie zdały matury 2021, mogą przystąpić do egzaminu dojrzałości w terminie poprawkowym. Trzeba mieć jednak na uwadze, że do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej.

Matura 2021: kiedy będzie? Data, terminy, harmonogram [EGZAMINY MATURALNE CKE]

Czy trzeba zdać rozszerzenie na maturze 2021?

Odpowiadając na pytanie, czy trzeba zdać rozszerzenie na maturze 2021, warto najpierw wspomnieć o tym, że każdy uczeń zobowiązany jest do napisania matury z minimum jednego przedmiotu rozszerzonego. Aby zdać maturę rozszerzoną 2020, wystarczy jedynie podejść do testu. Oznacza to, że nawet jeśli nie otrzymamy 30% z matury na poziomie rozszerzonym, to i tak zdamy egzamin dojrzałości.

Matura 2021 - PRZECIEKI, arkusze CKE, odpowiedzi i pytania. Co będzie na maturze?

Co ciekawe, zmiany w progu zdawalności matur mają pojawić się w 2023 roku. Od tego czasu również z matury rozszerzonej uczniowie będą musieli uzyskać minimum 30%.

RadioZET.pl