Lekkoatletyka 2018: Puchar Świata w Londynie - medale i wyniki Polaków

Redakcja
2 min. czytania
18.07.2018 14:07

Polacy w Pucharze Świata 2018 w lekkoatletyce zdobyli 2. miejsce. Lepsi okazali się zawodnicy reprezentujący Stany Zjednoczone, którzy zdobyli łącznie aż 219 punktów. Sprawdzamy, ile medali zdobyli Polacy oraz w których konkurencjach triumfowali.

Lekkoatletyka 2018: Puchar Świata w Londynie - medale Polaków

Puchar Świata 2018 w lekkoatletyce - medale Polaków i klasyfikacja. Kto wygrał mistrzostwa i ile medali zdobyli Polacy? Poniżej znajdziecie wszystkie informacje po Pucharze Świata 2018 w Londynie oraz wyniki wszystkich reprezentacji, które wzięły udział w zawodach.

Wyniki Pucharu Świata 2018 w lekkoatletyce - klasyfikacja

Polacy zajęli 2. miejsce w ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata 2018 w lekkoatletyce z wynikiem 162 punktów. Lepsi okazali się zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych, którzy łącznie zdobyli 219 punktów i tym samym zajęli 1. miejsce. Na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja Wielkiej Brytanii - zdobyli oni 155 punktów. Pełna klasyfikacja jest widoczna poniżej:

Zwycięzca każdej konkurencji dostawał osiem punktów. Za drugie miejsce do zdobycia było siedem punktów, za trzecie sześć itd. Ósma lokata gwarantowała tylko jeden punkt. Im wyższa lokata w danej konkurencji, tym więcej punktów mogła otrzymać każda z reprezentacji. Pula nagród w Pucharze Świata wynosiła aż 2 miliony dolarów, z czego zwycięska ekipa dostała 450 tysięcy dolarów.

Puchar Świata 2018 w Londynie - medale Polaków

Po pierwszym dniu Pucharu Świata 2018 w Londynie Polacy zajmowali 3. miejsce z wynikiem 77 punktów. Nasi zawodnicy triumfowali w czterech konkurencjach. Po osiem punktów zdobyli: Anita Włodarczyk (w rzucie młotem), Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m), Karol Hoffmann (w trójskoku) oraz Michał Haratyk (w pchnięciu kulą).

W sobotę Adam Kszczot zajął drugie miejsce w biegu na 800 metrów, a Justyna Święty-Ersetic zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 m. Szóste miejsce zdobył Piotr Małachowski (w rzucie dyskiem) oraz Sylwester Bednarek (w skoku wzwyż). Ewa Swoboda zajęła piąte miejsce w biegu na 100 m.

W niedzielę Polska odniosła dwa zwycięstwa. Wojciech Nowicki wygrał konkurs rzutu młotem, a w biegu na 1500 m metrów zwyciężył Marcin Lewandowski.

Pozostałe miejsca Polaków, które zdobyli w konkurencjach 15 lipca 2018:

• Patryk Dobek - drugi w biegu na 400 m przez płotki
  • Marcin Krukowski - drugi w rzucie oszczepem
  • Paulina Guba - druga w pchnięciu kulą
  • Anna Jagaciak-Michalska - trzecie miejsce w trójskoku

Polacy zajęli także drugie miejsce w sztafecie 4x400 m.

Lekkoatletyczny Puchar Świata odbywał się po raz pierwszy w nowej formule. Osiem najlepszych ekip narodowych z klasyfikacji punktowej zeszłorocznych mistrzostw świata zostało zaproszonych do rywalizacji w Londynie.