Zamknij

Jak zrobić lukier? Prosty przepis na lukier z cukru pudru na ciasto i do pierników

02.04.2021 12:35

Jak zrobić lukier? Informacji na ten temat szuka wiele osób, a przede wszystkim ci, którzy od kupowania gotowego lukru, wolą go zrobić samodzielnie. Poniżej zamieszczamy przepis, jak krok po kroku zrobić lukier z cukru pudru na ciasto i do pierników.

Jak zrobić lukier? Prosty przepis na lukier z cukru pudru na ciasto i do pierników
fot. SHUTTERSTOCK

Jak zrobić lukier z cukru pudru na ciasto i do pierników? Prosty i szybki przepis na lukier z cukru pudru można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy, jak zrobić lukier krok po kroku.

Jak zrobić lukier? 

Informacje na temat tego, jak zrobić lukier z cukru pudru, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten podejmowany jest przede wszystkim przez tych, którzy od kupowania gotowego lukru, wolą go zrobić samodzielnie. Przepis na lukier jest bardzo prosty - z niewielką pomocą dorosłych, mogą go zrobić nawet dzieci. 

Taki lukier z cukru pudru, na który przepis znajdziecie poniżej, doskonale sprawdzi się zarówno na ciasto, jak i do świątecznych pierników.

Jak zrobić lukier? Prosty przepis na lukier z cukru pudru na ciasto i do pierników

Do wykonania lukru potrzebne nam będą jedynie trzy składniki - 100 g cukru pudru, 3 łyżki wody oraz 2 łyżki soku z cytryny. 

Na początku cukier puder należy przesiać przez sitko do miski. Następnie dodajemy stopniowo po łyżce soku z cytryny oraz wody i za pomocą łyżki ucieramy lukier do uzyskania jednolitej masy. Co istotne, jeśli lukier wyjdzie nam za gęsty, to trzeba dodać odrobinę soku z cytryny lub wody. Z kolei, jeśli lukier wyjdzie za rzadki, to dodajemy jeszcze trochę cukru pudru.

Smacznego!

RadioZET.pl