Zamknij

Friz - kim jest Karol Wiśniewski, założyciel grupy EKIPA? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM]

17.11.2020 08:52
Friz - kim jest Karol Wiśniewski, założyciel grupy EKIPA? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM]
fot. Youtube/Karol Friz Wiśniewski

Karol Wiśniewski, czyli Friz, to popularny twórca internetowy, którego kanał na YouTube liczy ponad 4 mln subskrypcji. Jest także założycielem i jednym z członków grupy EKIPA. Szczegółowe informacje na temat wieku Karola Wiśniewskiego, wzrostu, dziewczyny, piosenki Friza i nie tylko, można znaleźć poniżej.

Kto to jest Friz, czyli Karol Wiśniewski? Wiek, wzrost, dziewczyna, Instagram, piosenka, EKIPA, firma, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat twórcy internetowego oraz gościa w programie "Kuba Wojewódzki" 17.11.2020, można znaleźć w tym artykule.

Friz u Kuby Wojewódzkiego - kim jest Karol Wiśniewski? [PIOSENKA, EKIPA, YOUTUBE]

Karol Wiśniewski, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Friza, to jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych. Obecnie jego kanał na YouTube liczy ponad 4 mln subskrypcji.

Początkowo Friz na YouTube zamieszczał filmiki, w których m.in. relacjonował niektóre wydarzenia (np. Intel Extreme Masters) czy nagrywał filmy z gry komputerowej Minecraft. Gdy wydana została gra Pokemon GO, Karol Wiśniewski zaczął publikować filmy informujące o nowościach z nią związanych. Po jakimś czasie Friz postanowił zmienić tematykę swojego kanału i zaczął publikować lifestylowe wideo. Na jego kanale znalazły się m.in. liczne vlogi czy wyzwania. 

W 2018 roku twórca internetowy założył grupę EKIPA. Karol Friz Wiśniewski początkowo zaprosił do niej: Trombę, Wujka Łuki oraz Mini Majka. Od tego czasu grupa występowała w większości nowych produkcji Youtubera. W pierwszej połowie 2019 Friz zamieszkał z EKIPĄ na przedmieściach Krakowa, a finalnie grupa rozrosła się o kilka osób. Dołączyli do niej, m.in. Weronika Sowa (Wersow), Marta Błoch (Murcix), Mikołaj Magdziarz (Mixer), Kamil Chwastek (Poczciwy Krzychu), Jakub Patecki (Patec Wariatec), Maria (Marcysia) Ryskala i Kasia Bożek. W sierpniu powstał nawet sklep internetowy "Ekipatonosi", w którym można zakupić m.in. t-shirty, bluzy czy różnorakie gadżety.

Co ciekawe, na początku 2020 Friz razem z częścią EKIPY nagrał piosenkę. Utwór powstał dokładnie w 24 godziny, a obecnie ma ponad 56 mln wyświetleń.

Warto także wspomnieć o działalności charytatywnej Karola Wiśniewskiego. Pod koniec 2018 razem z częścią EKIPY zbierał pieniądze na rzecz Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz dla jednego z krakowskich domów dziecka. W 2020 natomiast założył zbiórkę na pomoc dla polskiej służby zdrowia na walkę z koronawirusem, wpłacając wraz z EKIPĄ 100 tys. zł

We wtorek 17 listopada 2020 Friz będzie gościem w programie "Kuba Wojewódzki". Na słynnej kanapie zasiądzie razem z muzykiem, Igorem Walaszkiem.

Karol Friz Wiśniewski - wiek, wzrost, dziewczyna, Instagram, życie prywatne

Wiele osób szuka w sieci przede wszystkim informacji na temat wieku Friza. Karol Wiśniewski urodził się 13 lutego 1996 roku w Krakowie, więc w 2020 skończył 24 lata. Twórca internetowy ma około 173 cm wzrostu. 

Przez pewien czas Youtuber związany był z Kingą Furtak (Kindzxa). Obecnie dziewczyną Friza jest Weronika Sowa, czyli Wersow, która także tworzy filmiki w serwisie YouTube.

Karol Wiśniewski na Instagramie figuruje pod nazwą: frizoluszek. Obecnie chłopaka obserwuje ponad 2,5 mln osób.

RadioZET.pl