Zamknij

Festiwal JIMEK+ Gliwice - bilety, line-up, data, miejsce

Redakcja
10.08.2018 15:24

Festiwal JIMEK+ to nowe wydarzenie na muzycznej mapie Polski. Pierwsza edycja imprezy Radzimira Dębskiego odbędzie się w październiku 2018 roku w Gliwicach. Kiedy dokładnie, gdzie i kto wystąpi podczas dwudniowego festiwalu? Przedstawiamy datą, miejsce, line-up i sprawdzamy, gdzie i w jakiej cenie można nabyć bilety.

Festiwal JIMEK+ Gliwice - bilety, line-up, data, miejsce
fot. Adam Burakowski/REPORTER/EASTNEWS

Festiwal JIMEK+ w Gliwicach - kiedy i gdzie kupić bilety? Odpowiadamy na jedne z często zadawanych pytań i przedstawiamy najważniejsze informacje na temat październikowego wydarzenia. 

» Late Summer Festival 2018 w Poznaniu: bilety, line-up, data, miejsce «

Kiedy Festiwal JIMEK+ w Gliwicach? [DATA, MIEJSCE]

JIMEK+ to nowy festiwal polskiego kompozytora Radzimira Dębskiego. Pierwsza edycja muzycznego wydarzenia odbędzie się w dniach 5-6 października (piątek i sobota). Impreza będzie mieć miejsce w Arenie Gliwice. Start o godzinie 18:00. 

"JIMEK+ to pierwsza edycja dwudniowego festiwalu, na którym zaprezentujemy szeroki wachlarz kompozycji i aranżacji Jimka z jego orkiestrą i pod jego batutą. Festiwal uzupełnią specjalni polscy i zagraniczni goście, których Jimek jako szef muzyczny całości zaprosił do udziału w tym wyjątkowym projekcie." - czytamy na stronie eventim.pl.

Festiwal JIMEK+ - line-up. Kto wystąpi?

Line-up festiwalu Jimek+ przedstawia się imponująco. Pierwszego dnia wystąpi zespół Bokanté, składający się z ośmiu muzyków z czterech różnych kontynentów. W piątek na scenie usłyszymy także duński zespół The KutiMangoes, w skład którego wchodzi sześć osób. Z kolei w drugim dniu festiwalu wystąpi włoska grupa Rumba de Bodas. W niedzielę zagra również afrykański basista Alune Wade. O polskich artystach, którzy wystąpią na Festiwalu JIMEK+ dowiemy się 20 sierpnia. Artykuł będziemy aktualizować na bieżąco.

Dodatkowo zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na scenie wystąpi Radzimir Dębski. Zostaną zaprezentowane jego kompozycje klasyczne, nagrodzona muzyka filmowa, nowe, nieprezentowane wersje kultowych już historii hip-hopu i jazzu oraz specjalnie przygotowane aranżacje. Jimek poprowadzi 60-osobową orkiestrę symfoniczną złożoną z wybitnych muzyków młodego pokolenia. 

Bilety na JIMEK+ - cena. Gdzie i za ile wejściówki na festiwal w Gliwicach?

Bilety na festiwal JIMEK+ trafiły do sprzedaży 6 lipca. Wejściówki można nabyć za pośrednictwem strony: eventim.pl. Ceny biletów na JIMEK+ przedstawiają się następująco:

  • dwudniowy karnet (5 i 6 października): od 199 do 559 zł,
  • bilet na piątek (5 października): od 119 do 299 zł,
  • bilet na sobotę (6 października): od 119 do 299 zł.

RadioZET.pl/JW