Zamknij

Elektryczne hulajnogi w Warszawie: CENNIK, gdzie i jak wypożyczyć e-hulajnogę?

Jolanta Waligóra
21.05.2019 09:44
Elektryczne hulajnogi w Warszawie: stacje, cennik, jak wypożyczyć e-hulajnogę?
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/EASTNEWS

Elektryczne hulajnogi w Warszawie można już wypożyczyć - w stolicy dostępne są trzy firmy, które oferują wypożyczenie e-hulajnóg, tj. Lime, Hive oraz Bird.  Jak to zrobić, gdzie znajdują się stacje i jaki jest koszt korzystania z e-hulajnogi? Szczegółowe informacje na ten temat i cennik zamieszczamy poniżej.

Elektryczne hulajnogi w Warszawie 2019 - Lime, Hive, Bird: gdzie można wypożyczyć? Jak to zrobić? W jakiej cenie? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania i sprawdzamy najważniejsze informacje na temat e-hulajnogi w Warszawie - stacje i cennik.

>> Hulajnogi elektryczne: gdzie można jeździć? Czy można jeździć po chodniku i ulicą? [PRAWO]

Elektryczna hulajnoga: Warszawa - gdzie i jak wypożyczyć e-hulajnogę?

Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi w Warszawie jest bardzo proste, a cały proces podobny jest do wypożyczenia popularnych rowerów Veturilo. Aby skorzystać z e-hulajnogi w stolicy, należy pobrać na telefon bezpłatną aplikację Lime, Hive lub Bird (dostępna jest zarówno na iOS, jak i Androida), a następnie doładować swoje konto lub podpiąć kartę. Co istotne, e-hulajnogi nie mają stacji dokujących. Aplikacja wyszukuje na mapie najbliższą wolną hulajnogę. Po jej znalezieniu należy zeskanować specjalny kod - w ten sposób zwolni się blokada. Po dojechaniu w wybrane miejsce, elektryczną hulajnogę można odłożyć gdziekolwiek. 

Zasięg e-hulajnogi Lime to maksymalnie 37 km. Z kolei największa prędkość sprzętu wynosi 25 km/h.

E-hulajnoga w Warszawie: CENNIK. Ile kosztuje wypożyczenie hulajnogi?

Początkowa opłata za wypożyczenie elektrycznej hulajnogi w Warszawie Lime wynosi 2 zł. Minuta używania e-hulajnogi to koszt w wysokości 50 groszy. Za korzystanie z usługi można płacić zarówno za pomocą karty (po wcześniejszym jej podpięciu), jak i doładowując konto Lime za 50, 100 lub 250 zł. 

Z kolei cena wypożyczenia e-hulajnogi Five wynosi 2,50 zł. Jest to opłata startowa. Z kolei za każdą kolejną minutę zapłacimy 45 groszy.

Firma Bird natomiast oferuje użytkownikom opłatę na start w wysokości 3 zł. Za minutę jazdy zapłacimy 50 groszy. 

 

RadioZET.pl/JW