Zamknij

Damian Kordas - kim jest uczestnik "Tańca z Gwiazdami"? [WIEK, WZROST, INSTA]

Jolanta Waligóra
30.12.2019 13:25
Damian Kordas - kim jest uczestnik Tańca z Gwiazdami? [WIEK, WZROST, INSTA]
fot. Instagram/Damiankordas

Damian Kordas jest uczestnikiem nowej edycji "Tańca z Gwiazdami". To nie pierwszy program, w którym kucharz wziął udział - wielu widzów TVN może kojarzyć go przede wszystkim z IV edycji "MasterChefa", gdzie zajął pierwsze miejsce, zostając najmłodszym zwycięzcą "MasterChefa" w Europie, jak i z udziału w "Agencie Gwiazdy". Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Damiana Kordasa można znaleźć poniżej.

Kim jest Damian Kordas? Wiek, wzrost, Instagram, dziewczyna, "MasterChef", kariera, osiągnięcia, życie prywatne i inne informacje na temat uczestnika nowej edycji programu "Taniec z Gwiazdami" można znaleźć w tym artykule.

Damian Kordas z "Tańca z Gwiazdami" - kim jest uczestnik programu?

Damian Kordas pochodzi z Wrocławia. Studiował weterynarię, jednak jego największą pasją jest gotowanie. Od 6. roku życia Damian Kordas choruje na cukrzycę Typu 1., ale nie przeszkadza mu to w rozwoju kulinarnych umiejętności. Zaczął gotować w 2005 roku, kiedy jego tata wyjechał na misję do Afganistanu, a on chciał pomóc mamie, która pracowała i studiowała. Kiedy czegoś nie wiedział, to zawsze dzwonił po poradę kulinarną do babci. Celem Damiana Kordasa jest ukończenie Le Cordon Bleu w Paryżu i odbycie stażu u Gordona Ramseya, by potem móc otworzyć swoją własną restaurację.

Wielu widzów TVN może kojarzyć kucharza przede wszystkim z udziału w IV edycji programu "MasterChef". Damian Kordas zajął wtedy 1. miejsce (był najmłodszym zwycięzcą "MasterChefa" w Europie) i wydał swoją książkę kucharską "Moje pyszne inspiracje". Później do jego kolekcji dołączyły także "Ale ciacho" oraz "Super food". Kucharz niedługo po wygranej założył swój kanał na Youtube "Damian Kordas". Cyklicznie zamieszcza tam filmiki (do których często zaprasza znane osoby) z prostymi przepisami na różnorakie dania.

Damian Kordas udziela się w internecie, gdzie na swoim kanale prowadzi kilka różnych formatów kulinarnych. Są to: „Damian Kordas smakuje”, w którym prezentuje autorskie przepisy wraz z zaproszonymi gości ze świata showbiznesu oraz „Damian Kordas serwuje”, gdzie angażuje przypadkowo spotkane osoby, „wpraszając się” do ich domów i wspólnie gotując. Jest także gospodarzem „Widelcem po mapie”, a ostatnio bezbłędnie wytypował tajnego agenta w jednym z programów telewizyjnych - czytamy w opisie kucharza na stronie Telewizji Polsat. 

Chłopak w 2018 roku wziął udział także w programie "Agent Gwiazdy". Damian Kordas zajął wówczas 1. miejsce.

Agent gwiazdy 4 - kto jest agentem i kto wygra finał? [ZWYCIĘZCA PROGRAMU]

Damian Kordas w "Tańcu z Gwiazdami" rywalizować będzie m.in. z Moniką Miller, Olą Kot, Barbarą Kurdej-Szatan, Rafałem Szatanem czy z Akopem Szostakiem.

Taniec z Gwiazdami - kto wygra program? [FINAŁ 2019, ZWYCIĘZCA]

Damian Kordas - wiek, wzrost, Instagram, dziewczyna

Damian Kordas w tym roku skończy 26 lat. Ma około 175-180 cm wzrostu. Kucharz jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie zamieszcza liczne zdjęcia z podróży oraz z przygotowanych potraw. Damian Kordas na Instagramie figuruje pod nazwą: damiankordas. Obecnie obserwuje go blisko 300 tysięcy osób.

Jakiś czas temu dziewczyną Damiana Kordasa była modelka i finalistka "Top Model" Karolina Pisarek. Para jednak rozstała się w 2017 roku. Nie wiadomo, czy kucharz obecnie się z kimś spotyka.

RadioZET.pl/JW