Obserwuj w Google News

Bon turystyczny - kiedy 500 zł na wakacje, dla kogo i gdzie można wykorzystać? [WNIOSEK]

2 min. czytania
14.07.2021 19:20
Zareaguj Reakcja

Bon turystyczny 500 zł na wakacje 2021 to temat, na który informacji poszukuje coraz więcej osób. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę z tego, jakie warunki trzeba spełnić, by go otrzymać i na czym dokładnie będzie polegał. Szczegóły dotyczące tego, dla kogo bon turystyczny 500 plus, od kiedy, kiedy trzeba wypełnić wniosek oraz jakie są zasady, można znaleźć poniżej.

Bon turystyczny 2021 - od kiedy 500 zł na wakacje i gdzie można wykorzystać? [WARUNKI, WNIOSEK]
fot. PIXABAY

Bon turystyczny 500 plus - dla kogo 500 zł na podróże po Polsce? Na czym ten bon będzie polegał i co to jest? Kiedy i w jaki sposób trzeba wypełnić wniosek? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o wniosku na bon turystyczny 2021 i nie tylko.

Bon turystyczny - od kiedy, gdzie można wykorzystać i dla kogo 500 zł na wakacje? [WARUNKI, ZASADY]

Informacje na temat tego, dla kogo bon turystyczny 500 plus i jakie warunki trzeba spełnić, żeby go otrzymać, szczególnie interesują wielu Polaków. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę z tego, jak on ma działać.

Warto także wspomnieć, że początkowo mówiło się o projekcie 1000 zł na wakacje. Taki bon turystyczny przysługiwać miał wszystkim osobom zatrudnionym na umowę o pracę, których zarobki nie przekraczały przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, czyli 5 200 zł brutto. Jak się jednak niedługo później okazało, nie będzie to 1000 zł, a 500 zł dla rodzin z dziećmi.

Bon turystyczny - jak złożyć wniosek online, jak otrzymać i aktywować bon 500 zł na wakacje?

Bon turystyczny 500 zł na wakacje będzie przyznawany osobom posiadającym dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia. Za każde dziecko rodzic otrzyma 500 zł na wakacje lub 1000 zł w przypadku dziecka z niepełnosprawnością. Oznacza to, że w przypadku posiadania trójki niepełnoletnich dzieci, rodzina otrzyma aż 1500 zł. Pod uwagę nie będzie brany poziom dochodów w rodzinie.

Bon turystyczny ma być przede wszystkim wsparciem dla polskiej branży turystycznej. Będzie można go wykorzystać do końca marca 2022 roku. 

Bon 500 zł na wakacje będzie miał formę elektroniczną. Będzie można go wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego. Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w – stworzonym na potrzeby programu - Katalogu Bazy Turystycznej.

500 plus na wakacje coraz bliżej. Senacka komisja jest za

Wniosek o bon turystyczny 2021 - kiedy złożyć wniosek o 500 zł na wakacje? [DATA, TERMIN]

Wiele osób szuka w sieci także informacji o wniosku o bon turystyczny 500 plus. Będzie on obsługiwany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, więc wniosek będzie można składać poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. W tym celu należy założyć profil PUE, a następnie - w odpowiednim czasie - złożyć wniosek o 500 zł na wakacje.

Po zaktualizowaniu danych w PUE ZUS, bon turystyczny zostanie aktywowany i jego numer zostanie przesłany na numer telefonu komórkowego lub adres poczty elektronicznej beneficjenta. Przy opłacaniu usług turystycznych, wystarczy wówczas wskazać kod otrzymany z ZUS.

Bon turystyczny 500 plus. Andrzej Duda przedstawił szczegóły

 

RadioZET.pl