Obserwuj w Google News

1 listopada 2021 - wolne od pracy i szkoły we Wszystkich Świętych?

2 min. czytania
29.10.2021 15:34
Zareaguj Reakcja

Czy 1 listopada 2021 jest dzień wolny? Informacji na ten temat szukają nie tylko uczniowie, którzy zastanawiają się, czy w poniedziałek odbywać się będą normalne lekcje w szkołach, ale i osoby pracujące. Przedstawiamy szczegóły oraz sprawdzamy, czy 1 listopada we Wszystkich Świętych 2021 jest wolne.

1 listopada 2021 - wolne od pracy i szkoły we Wszystkich Świętych?
fot. SHUTTERSTOCK

Czy 1 listopada 2021 jest wolne? Czy Wszystkich Świętych 2021 to dzień ustawowo wolny od pracy? Czy w poniedziałek odbywają się normalne lekcje w szkołach? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy 1 listopada we Wszystkich Świętych 2021 jest wolne od pracy i szkoły.

1 listopada 2021 - wolne od pracy we Wszystkich Świętych?

Informacje na temat tego, czy jest wolne 1 listopada 2021, interesują wiele osób. Nie wszyscy w końcu zdają sobie sprawę z tego, czy w poniedziałek trzeba iść do pracy, czy może jest to dzień ustawowo wolny. 

Rokrocznie 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień wolny. Oznacza to, że w tym terminie zamknięte będą wszystkie supermarkety, galerie handlowe, punkty usługowo-handlowe itp.

2 listopada 2021 - wolne od pracy i szkoły w Dzień Zaduszny czy też nie?

We Wszystkich Świętych, jak i dzień później, czyli w Zaduszki zwyczajowo odwiedza się cmentarze, groby bliskich ozdabia się wiązankami, zapala znicze i modli się za wszystkich zmarłych. Z okazji tych świąt odprawiane są również uroczyste msze święte.

Wolne 1 listopada 2021 w szkole? [UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH]

Co roku również wielu uczniów szuka w sieci informacji dotyczących tego, czy 1 listopada jest dniem wolnym od szkoły. Tak jak już wspominaliśmy powyżej, we Wszystkich Świętych jest ustawowo wolne. Szkoły w tym terminie są zamknięte, a uczniowie zwolnieni są z zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022. Jest zmiana terminu ferii zimowych

RadioZET.pl