Zamknij

2 listopada 2021 - wolne od pracy i szkoły w Dzień Zaduszny czy też nie?

29.10.2021 15:29

Czy 2 listopada 2021 jest dzień wolny? Informacji na ten temat szukają zarówno osoby pracujące, jak i uczniowie, którzy nie są pewni, czy tego dnia odbywają się lekcje w szkołach. Szczegóły dotyczącego tego, czy 2 listopada 2021 w Zaduszki jest wolne, można znaleźć poniżej.

2 listopada 2021 - wolne od pracy i szkoły w Dzień Zaduszny czy też nie?
fot. SHUTTERSTOCK

Czy 2 listopada 2021 jest wolne? Czy w Zaduszki jest ustawowo dzień wolny od pracy? Czy we wtorek odbywać się będą normalne lekcje w szkołach? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy 2 listopada 2021 w Dzień Zaduszny jest wolne.

2 listopada 2021 - wolne w Zaduszki? 

Informacje na temat tego, czy jest wolne 2 listopada 2021, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez pracowników firm, którzy nie są pewni, czy we wtorek jest normalny dzień roboczy. Wątpliwości w tej sprawie wynikają z faktu, że 2 listopada przypadają Zaduszki. To w Kościele katolickim dzień poświęcony pamięci zmarłym.

Otóż w Zaduszki 2 listopada 2021 nie jest wolne. Oznacza to, że w tym terminie otwarte będą wszystkie supermarkety, galerie handlowe, sklepy, urzędy, punkty usługowo-handlowe itp. 

1 listopada 2021 - wolne od pracy i szkoły we Wszystkich Świętych?

Czy 2 listopada 2021 jest wolne w szkole? [DZIEŃ ZADUSZNY]

Także wielu uczniów szuka w sieci informacji na temat tego, czy 2 listopada 2021 jest wolne w szkole. Jak już wspominaliśmy powyżej, Zaduszki nie są dniem ustawowo wolnym.

Oznacza to, że we wtorek normalnie odbywać się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach, chyba że placówki zadecydują inaczej. W takim wypadku odrabianie dnia wolnego odbywa się w późniejszym terminie.

Przypomnijmy, że tradycyjnie w Dzień Zaduszny modli się za dusze zmarłych przebywających w czyśćcu. W tym dniu odprawiane są także uroczyste msze święte, a w niektórych parafiach odbywają się specjalne procesje.

RadioZET.pl