Obserwuj w Google News

Maciej Stuhr w nowym programie TVN: "Przełomowy projekt w historii telewizji"

2 min. czytania
24.09.2023 10:08
Zareaguj Reakcja

TVN przygotowuje nowy program - "The A Talks". Grupa dziennikarzy w spektrum autyzmu rozmawia w nim ze znanymi osobami. Maciej Stuhr będzie pełnił w nim ważną rolę.  

Maciej Stuhr
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Już niedługo na antenę TVN trafi nowy program. Zobaczymy w nim między innymi Macieja Stuhra. Czego dotyczy "The A Talks"?

"The A Talks": Maciej Stuhr w nowym programie TVN

Stacja TVN nie zatrzymuje się w pokazywaniu swoim widzom nowości. Niebawem do ramówki trafi zupełnie nowy format, który w oryginale nosi tytuł "The A Talks".

Jak podają Wirtualne Media, powstanie polska wersja francuskiego programu, w którym grupa dziennikarzy w spektrum autyzmu, prowadzi wywiady ze znanymi osobistościami. Maciej Stuhr został zaangażowany do przedsięwzięcia jako moderator rozmów. Skomentował udział w programie.

- To przełomowy projekt w historii telewizji. Sprawdził się już we Francji i myślę, że to dopiero początek. To program, jakiego jeszcze nie było. Coś nowego i zupełnie nieoczywistego. Znane osoby spotykają się i zderzają z osobami w spektrum autyzmu, którym poświęcamy tyle uwagi, na ile zasługują - powiedział aktor w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Aktor wyjaśnił, dlaczego "The A Talks" to ważny program. - Ten program daje niezwykłą szansę skonfrontowania się ze sferą rzeczywistości, która jest szczera, prawdziwa, odarta z masek i pozerstwa, a przy tym trudna i bardzo, bardzo wzruszająca - dodał.

Oryginalna wersja programu zadebiutowała w roku 2022 na antenie France 2. "The A Talks" został stworzony przez Oliviera Nakache i Erica Toledano - autorów uznanego filmu "Nietykalni", który porusza temat problemów osób z niepełnosprawnościami. W oryginalnej wersji prowadzącym jest dziennikarz Julien Bancilhon. W jednym z odcinków wziął udział prezydent Francji Emmanuel Macron.

Redakcja poleca

"The A Talks": kiedy premiera na TVN?

Program ma trafić na antenę TVN w listopadzie 2023 roku. Na razie nie podano konkretnej daty premiery, ani listy zaproszonych gości. Polska wersja "The A Talks" to nie jedyny niefrancuskojęzyczny format. Audycja ma się również pojawić w telewizjach w Hiszpanii, Izraelu, Włoszech, Niemczech, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii i Irlandii.

Nie przegap
Paweł Kukiz Colin Farrel Paweł Wawrzecki
10 Zobacz galerię
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER, cats / Splash News/EAST NEWS, VIPHOTO/East News