Obserwuj w Google News

Quiz. „Nie ze mną te numery, Brunner”. Jak dobrze znasz serial „Stawka większa niż życie”?

2 min. czytania
16.11.2023 15:59
Zareaguj Reakcja

„Stawka większa niż życie” to jeden z tych seriali, które śmiało można nazwać kultowymi. W czasach PRL był dla widzów jedną z ulubionych telewizyjnych propozycji, a emitowane powtórki produkcji o do dziś przyciągają przed telewizory tłumy. Pamiętasz losy charyzmatycznego porucznika Hansa Klossa? Jeśli tak, nasz nowy quiz na pewno przypadnie ci do gustu. Sprawdź się!

"Stawka większa niż życie"
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Materiały prasowe, TVP

Stawka większa niż życie” to polski szpiegowski serial telewizyjny w reżyserii Janusza Morgensterna i Andrzeja Konica. Produkcja zadebiutowała na ekranach w 1968 roku i z miejsca stała się hitem. Widzowie pokochali historię polskiego agenta, który podczas II wojny światowej podszywał się pod członka Abwehry, porucznika Hansa Klossa. Bohater musiał być niezwykle ostrożny, bo każdy jego ruch bacznie śledził esesman Herman Brunner.

Redakcja poleca

Quiz. Jak dobrze znasz serial „Stawka większa niż życie”?

Historia agenta J-23, zawarta w 18 odcinkach, do dziś cieszy się sporą popularnością. Fani produkcji wciąż rozpływają się nad znakomitymi rolami, które wykreowały gwiazdy lat. 60. – Stanisław Mikulski, Emil Karewicz, Krzysztof Chamiec, czy Mieczysław Stoor. Do historii polskiej popkultury przeszło też wiele serialowych cytatów. „Nie ze mną te numery, Brunner”, "Schowaj tę pukawkę, durniu, póki jeszcze mam ochotę z tobą rozmawiać", czy „wyjątkowa z ciebie kanalia” to tylko kilka z długiej listy kultowych powiedzonek.

Jeśli jesteś jednym z fanów serialu i uważasz, że „Stawka większa niż życie” nie ma przed tobą żadnych tajemnic, z pewnością z łatwością poradzisz sobie z przygotowanym przez nas quizem. Sprawdź, czy faktycznie możesz nosić miano eksperta tej telewizyjnej produkcji. Zapraszamy do zabawy!

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News

logo Tu się dzieje