Obserwuj w Google News

Koniec „Ojca Mateusza”? TVP stawia na nowy serial

2 min. czytania
06.02.2023 17:57
Zareaguj Reakcja

Telewizja Polska zdecydowała się zastąpić „Ojca Mateusza” nowym serialem kryminalnym. W piątkowe wieczory nie obejrzymy przygód „detektywa w sutannie”. Czy to już koniec uwielbianego przez widzów serialu?

koniec-ojca-mateusza-tvp-stawia-na-nowy-serial
fot. Marzena Stoklosa/TVP/East News

Ojciec Mateusz” to jeden z najpopularniejszych seriali Telewizji Polskiej. Przygody księdza-detektywa cieszą się niesłabnącą popularnością. Fanów produkcji tym bardziej zdziwiły doniesienia o zakończeniu współpracy TVP z grupą ATM, która była głównym producentem serialu. Chaos komunikacyjny wywołał plotki o końcu historii uwielbianego przez widzów księdza. Teraz pojawiły się informacje o nowym serialu, który ma zastąpić „Ojca Mateusza”.

Redakcja poleca

„Krucjata” zastąpi „Ojca Mateusza”. Czy to koniec serialu TVP o księdzu-detektywie?

W piątkowe wieczory TVP1 pokaże nowy serial „Krucjata”. Produkcja miała premierę jesienią ubiegłego roku w serwisie TVP VOD, a teraz trafi do telewizji. „Krucjata” to historia komisarza Jana „Mandżaro” Góry, który wraz z innymi funkcjonariuszami z wydziału zabójstw będzie rozwiązywać kolejne zagadki kryminalne.

- Trzymająca w napięciu akcja rozgrywa się wokół serii zabójstw i porwań ludzi z pierwszych stron gazet: wpływowej dziennikarki telewizyjnej, jurora w talent show, bankiera, posłanki - opisuje serial Telewizja Polska, dodając, że w obsadzie zobaczymy między innymi Vanessę Aleksander, Juliana Świeżewskiego, Michała Czerneckiego, Pawła Deląga i Piotra Cyrwusa.

Fanów „Ojca Mateusza” uspokajamy. TVP nie zdecydowało się skasować ukochanego serialu telewidzów. Nadawany od niedawna w piątkowe wieczory „Ojciec Maeusz” powróci na swoje pierwotne miejsce w ramówce, by zrobić miejsce dla „Krucjaty”. Od teraz przygody księdza-detektywa, w którego wciela się Artur Żmijewski, ponownie będzie można oglądać w czwartki o godzinie 20.30.

Wirtualne Media donoszą, że Telewizja Polska co prawda przestała współpracować z ATM Grupą, ale realizuje nowe odcinki „Ojca Mateusza” we własnym zakresie. Niedawno o powrocie na plan serialu opowiadał także Piotr Polk. Fani „detektywa w sutannie” mogą więc spać spokojnie.

Oglądaj