Obserwuj w Google News

Grace Van Dien zawiesza karierę. Gwiazda "Stranger Things" była molestowana w pracy

2 min. czytania
15.03.2023 20:12
Zareaguj Reakcja

Grace Van Dien, znana z roli Chrissy Cunningham w "Stranger Things", zawiesza karierę aktorską. O tym, dlaczego podjęła taką decyzję, 26-letnia gwiazda Netfliksa opowiedziała w transmisji na platformie Twitch. Przyznała, że ma wiele do zarzucenia osobom, z którymi przyszło jej pracować.

Grace Van Dien w "Stranger Things"
fot. Everett Collection/East News

Grace Van Dien nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony producentów filmów i seriali. Po tym, jak zagrała Chrissy Cunningham w "Stranger Things", mogłaby przebierać w ofertach pracy. Zamiast tego je odrzuca.

Redakcja poleca

Grace Van Dien ze "Stranger Things" kończy z aktorstwem?

Podczas transmisji na żywo, która kilka dni temu odbyła sie na Twitchu, 26-letnia aktorka ujawniła powody swojej decyzji. Wyjaśniła, że zamierza skupić się na streamingu, ponieważ chce mieć kontrolę nad tym, w jakim środowisku pracuje i z jakimi ludźmi się spotyka. Praca na planie zdjęciowym wyglądała zupełnie inaczej.

Van Dien wspomniała o incydencie, który miał znaczący wpływ na jej postanowienie o zawieszeniu kariery aktorskiej. Kiedy brała udział w zdjęciach do jednego z jej ostatnich projektów, usłyszała od producenta propozycję, która nią wstrząsnęła.

Zatrudnił dziewczynę, z którą sypiał, a później poprosił mnie, żebym dołączyła do trójkąta. To był mój szef. Odmówiłam i płakałam, i byłam bardzo zawiedziona - opowiedziała.

Aktorka nie wyklucza, że wróci do aktorstwa. Wystarczy, że pojawi się produkcja, nad którą będzie chciała pracować.

Redakcja poleca

Kariera Grace Van Dien

Grace Van Dien urodziła się 15 października 1996 roku. Pochodzi z aktorskiej rodziny. Jej ojciec, Casper Van Dien, grał między innymi w "Żołnierzach kosmosu", a jej matkę, Carrie Mitchum, mogliśmy zobaczyć w "Modzie na sukces" i "Orbicie strachu". Wychowana w Los Angeles, Van Dien szła na szczyt sławy po śladach swoich bliskich, chociaż początkowo marzyła o karierze pisarki.

W wieku dziewięciu lat pojawiła się w reality show "I Married a Princess". Później towarzyszyła swojemu ojcu na planach kilku produkcji filmowych, aż w końcu zaczęła być dostrzegana przez producentów. Zagrała między innymi w "Code Black: Stan krytyczny" i w sitcomie "Biała sława". Nieco później wystąpiła w "Rekrucie" i "Lady Driver".

Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Chrissy Cunningham w hicie Netfliksa "Stranger Things". W 2022 roku pojawiła się też w rolach Anny w "What Comes Around" i Kelly Q w "BlackBoxTV Presents: Scream Park".

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/CNN.com