Obserwuj w Google News

Aktorka w krytycznym stanie trafiła do szpitala. Mąż błaga o pomoc

2 min. czytania
27.06.2023 14:15
Zareaguj Reakcja

Dawn Lyn stała się sławna dzięki roli w sitcomie „My Three Sons”, gdzie wcielała się w postać Dodie Douglas. Niestety, teraz z zagranicy płyną do nas dramatyczne wieści. Aktorka jest w ciężkim stanie, ruszyła też zbiórka pieniędzy.

aktorka Dawn Lyn jest w ciężkim stanie
fot. screen gofundme.com For Dawn

60-letnia artystka wylądowała w szpitalu. Niegdyś popularna amerykańska aktorka dziecięca jest w ciężkim stanie – dopiero nie tak dawno obudziła się ze śpiączki po wcześniej przebytej operacji. Jesienią 2022 roku chirurdzy usuwali Dawn Lyn guza mózgu. Wydawałoby się, że stan zdrowia aktorki będzie tylko powoli się poprawiał.

Zobacz także:  Sarah Ferguson zmagała się z rakiem i przeszła operację. Jak się czuje?

Dawn Lyn potrzebuje pomocy. Aktorka jest w ciężkim stanie

Po operacji usunięcia guza mózgu aktorka zapadła w śpiączkę. Niedługo po wybudzeniu zachorowała na bakteryjne zapalenie opon mózgowych. I chociaż lekarze określali jej stan jako poważny, to udało jej się zwalczyć chorobę.

Niestety, stan 60-letniej aktorki nagle się pogorszył. „TMZ” poinformował, że 25 czerwca w niedzielę Dawn Lyn straciła przytomność i znów trafiła do szpitala – tym razem stan nie był ciężki, a krytyczny. Lekarzom udało się zażegnać sytuację, a aktorka przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

Redakcja poleca

Na dalsze leczenie aktorki potrzebne są ogromne pieniądze – tylko do tej pory wydano 2 miliony dolarów z ubezpieczenia, które miała wykupione. Rodzina Dawn Lyn praktycznie zbankrutowała, więc mąż 60-latki, John Reese postanowił poprosić o pomoc za pośrednictwem serwisu GoFundMe.

Mąż Dawn Lyn poinformował w założonej zbiórce, że jeśli nie uzbiera wystarczająco pieniędzy, to będzie zmuszony sprzedać dom. Zaznaczył, że nigdy wcześniej nie prosił o żadne datki, ale teraz zależy mu tylko i wyłącznie na wyleczeniu ukochanej. Cel zbiórki to aż 500 tys. dolarów.

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS