Obserwuj w Google News

Telenowele wszech czasów. 7 tytułów, które pokochali Polacy [LISTA]

3 min. czytania
Aktualizacja 25.11.2020
25.11.2020 12:18
Zareaguj Reakcja

Telenowele od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród polskich widzów. Obecnie królują tureckie produkcje, ale co oglądaliśmy jeszcze kilka lat temu? Przypominamy kultowe tytuły.

Natalia Oreiro i Facundo Arana
fot. Charly/RIO/East News

Telenowele wszech czasów. 7 tytułów, które pokochali Polacy. Wieloodcinkowe seriale od lat przyciągają przed telewizory. Polacy szybko zyskują zainteresowanie takimi tytułami, niezależnie od miejsca, z którego dana produkcja pochodzi. Obecnie chętnie oglądamy tureckie i rosyjskie seriale, jednak jeszcze kilka lat temu królowały seriale latynoskie. Przypominamy nieśmiertelne telenowele, cieszące się ogromną popularnością w Polsce.

  Netflix: tureckie seriale na platformie. Co można zobaczyć? 

Telenowele wszech czasów. 7 tytułów, które pokochali Polacy [LISTA]

Telenowele są emitowane w Polsce regularnie od początku lat 80. XX wieku. Widzowie przyzwyczaili się już do tego, że gdy dany serial się kończy, to zastępuje go kolejna produkcja. Zyskują one taką popularność, że na stałe zapisują się w historii popkultury. Nie trzeba być fanem telenoweli, by kojarzyć Isaurę, piękną Esmeraldę czy fakt, że Natalia Oreiro przez lata wcielała się w zbuntowaną Milagros.

Zebraliśmy 7 telenoweli, które swojego czasu biły rekordy oglądalności w Polsce. Sprawdź, czy pamiętasz je wszystkie. 

"Niewolnica Isaura", 1976-1977

"Niewolnica Isaura" to największy klasyk w tym zestawieniu. Brazylijska telenowela była emitowana w Polsce w 1984 roku. Serial oglądało wiele osób, dlatego krąży nawet plotka, że podczas emisji wyludniały się polskie ulice. Lucelia Santos i Rubens de Falco, czyli odtwórcy głównych ról, odwiedzili nawet Polskę. Akcja serialu rozgrywa się za panowania cesarza Piotra II. Główną bohaterką jest wykształcona niewolnica, która ma wielu adoratorów. 

"Esmeralda", 1997-1998

Serial "Esmeralda" był emitowany na antenie TVN w latach 1998-1999. Ta meksykańska telenowela również zdobyła serca Polaków. W serialu poznajemy historię Jose Armando, który ma wziąć ślub. Wszystko komplikuje się, gdy poznaje niewidomą Esmeraldę i traci dla niej głowę. 

"Zbuntowany Anioł", 1998-1999

"Zbuntowany Anioł" był fenomenem na skalę światową. Serial otworzył drzwi do kariery Natalii Oreiro, która z powodzeniem nagrywała również płyty. W telenoweli partneruje jej Facundo Arana. Serial przedstawia losy niesfornej sieroty Milagros. Dziewczyna rozpoczyna pracę jako pokojówka w rezydencji rodziny DiCarlo i z wzajemnością zakochuje się w synu pana domu.

"Luz Maria", 1998

"Luz Maria" to serial, który był emitowany na Polsacie w latach 2000-2003. Peruwiańska telenowela jest oparta na bestsellerowej powieści Delii FIallo o tym samym tytule. Jest to opowieść o miłości biednej dziewczyny i majętnego Gustavo. Luz Maria nie wie, że jej ojcem jest mężczyzna, u którego pracuje jako służąca.

"Jesteś moim życiem", 2006

"Jesteś moim życiem" to argentyńska telenowela z gwiazdami "Zbuntowanego Anioła". W głównych rolach wystąpili Natalia Oreiro i Facundo Arana. Jest to opowieść o losach bokserki, która ulega kontuzji i musi zrezygnować z kariery. W sekrecie przed narzeczonym szuka nowej pracy. Na jednej z rozmów spotyka młodego mężczyznę - para zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia.

Warto wspomnieć, że powstała polska wersja serialu z Anną Muchą i Filipem Bobkiem o tytule "Prosto w serce".

"Nie igraj z aniołem", 2008-2009

"Nie igraj z aniołem" to meksykańska produkcja. Jest to opowieść o życiu Marichuyi. Dziewczyna ucieka z sierocińca, by zacząć życie na własny rachunek. Wszystko zmienia się, gdy zatrudnia ją Juan Miguel. 

"Moda na sukces", 1987- do teraz

Zestawienie zamyka "Moda na sukces" - amerykański tasiemiec, który przez wiele lat cieszył się ogromną popularnością w Polsce. To historia pełna intryg, romansów i zwrotów akcji. Rodzina Forresterów prowadzi ekskluzywny dom mody. Wszystko zmienia się w momencie, gdy Ridge, wiąże się z biedną Brooke.

Zobacz także:  "Więzień miłości" - ile odcinków liczy serial turecki TVP2? 

RadioZET.pl/