Obserwuj w Google News

"Pajęczyna": nowy serial z Joanną Kulig na Player.pl [DATA PREMIERY]

2 min. czytania
21.09.2021 11:47
Zareaguj Reakcja

"Pajęczyna" to nowy serial Player.pl. Kiedy historię inspirowaną mało znanymi faktami z późnego PRL z Joanną Kulig trafi do sieci?

Pajęczyna - Joanna Kulig - kadr z serialu
fot. Player.pl/materiały prasowe

Niebawem na Player.pl zadebiutuje nowa oryginalna produkcja. Mowa o serialu "Pajęczyna" z Joanną Kulig w roli głównej. O czym opowie nowy tytuł w ofercie platformy streamingowej TVN?

"Pajęczyna": Joanna Kulig w nowym serialu Player.pl - kiedy premiera?

W 7-odcinkowej historii inspirowaną mało znanymi faktami z późnego PRL-u, poznamy szczegóły gierkowskiej prosperity, w której Polska rozwijała własny program atomowy. Jakie tajemnice kryje zapomniane rządowe przedsięwzięcie?

Redakcja poleca

Według najnowszych informacji "Pajęczyna" trafi na Player.pl już 19 października 2021 roku. W roli głównej wystąpiła Joanna Kulig. W pozostałych rolach zobaczymy Eryka Lubosa, Annę Radwan, Michalinę Olszańską, Mateusza Banasiuka, Edytę Olszówkę, Marka Kalitę, Rafała Mohra, Andrzeja Grabowskiego, Szymona Bobrowskiego, Wojciecha Wysockiego, Lilianę Głąbczyńską, Przemysława Sadowskiego, i Huberta Miłkowskiego.

Serial "Pajęczyna" jest koprodukcją House Media Company i TVN Grupa Discovery. Producentami są Wojciech Bockenhaim i Grzegorz Olkowski. Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik. Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Ewa Gronowska, a charakteryzacją Pola Guźlińska. Kierownikiem produkcji serialu jest Tomasz Parnowski, a autorami scenariusza Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki. Serial został wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Redakcja poleca

"Pajęczyna": o czym jest nowy serial Player.pl?

Dzieciństwo Kornelii Titko - odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym. Matka Kornelii - Teresa Titko, była wybitną fizyczką jądrową w gierkowskim programie nuklearnym i pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza. Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo.

Kim jest i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet? Jaką cenę przyjdzie zapłacić bohaterce za wtargnięcie na zakazane terytoria? Jaką rolę w tej historii sprzed lat odegrali oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu: kapitan Ewa Wolańska oraz podporucznik Tadeusz Mróz? Komu zależało na tym, aby Polska nie dołączyła do niewielkiego grona państw, liczących się w atomowym wyścigu? Dowiemy się już 19 października na Player.pl.

RadioZET.pl/Player.pl/materiały prasowe

Nie tylko "Chyłka": Najlepsze polskie seriale kryminalne [ZDJĘCIA]