Obserwuj w Google News

Nie żyje Bruce MacVittie. Aktor z "Rodziny Soprano" miał tylko 65 lat

2 min. czytania
13.05.2022 06:59
Zareaguj Reakcja

Zmarł Bruce MacVittie - amerykański aktor teatralny, filmowy i telewizyjny znany z takich produkcji, jak "Rodzina Soprano", czy "Jak nas widzą". Miał 65 lat.

znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

7 maja 2022 roku odszedł Bruce MacVittie. Był amerykańskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Zasłynął głównie dzięki rolom w serialach. Miał tylko 65 lat.

Nie żyje Bruce MacVittie

Jak podaje Deadline, o śmierci aktora poinformowała jego żona Carol Ochs w rozmowie z "The New York Times". Nie zdradzono przyczyny śmierci MacVittie'ego.

Redakcja poleca

Bruce MacVittie urodził się 14 października 1956 roku w Providence w stanie Rhode Island. Przygodę z aktorstwem rozpoczął już w szkole średniej. Następnie studiował na Boston University i pobierał nauki u samego Jerzego Grotowskiego. W 1979 przeprowadził się do Nowego Jorku, by rozpocząć karierę aktora. Rok później grał w Ensemble Studio Theatre, gdzie pracował przez wiele lat. Był też jednym ze współzałożycieli off-broadwayowskiej grupy teatralnej Naked Angels Theater Company. Współpracował też z takimi placówkami, jak Eugene O'Neill National Playwrights, Williamstown Theatre Festival, Public Theater, Playwright’s Horizons, Manhattan Theatre Club, Signature Theatre, Cherry Lane czy Blue Light Theatre Company. Debiut MacVittie'ego na Broadwayu miał miejsce w roku 1983, kiedy zastąpił w jednej z ról Jamesa Haydena - aktora, który wkrótce zmarł z powodu przedawkowania narkotyków. Grał wówczas u boku Ala Pacino.

MacVittie przed kamerą wystąpił po raz pierwszy w roku 1981 w serialu "Barney Miller" i filmie "Wybrańcy". W kolejnych latach grał w takich produkcjach, jak "Policjanci z Miami", "Odlotowe chłopaki", "Opowieści z ciemnej strony", "Wibracje", "Styczniowy człowiek", "Urodzony 4 lipca", "The Doors", "Prawnicy z Miasta Aniołów", "Ulice Nowego Jorku", "Wydział zabójstw Baltimore", "Seks w wielkim mieście", "Hannibal", "Za wszelką cenę", "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", "Prawo i porządek", "Gliniarze z Brooklynu", "Anatomia prawdy", "Jak nas widzą", "Kroniki Times Square" czy "Zadzwoń do Jane".

Najbardziej znany był dzięki hitowi HBO "Rodzina Soprano". MacVittie wystąpił w nim jako Danny Scalercio. Ostatnią rolą aktora była postać Rubena Ware'a w serialu z 2022 roku pod tytułem "Bull". W dorobku MacVittie'ego znalazło się prawie 100 ról.

Redakcja poleca

Pozostawił swoją żonę Carol Ochs oraz córkę Sophię Olivię Ochs MacVittie.

RadioZET.pl/Deadline/The New York Times